2023-2024 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla karnesini alan plan-program yapmaya başlayacak. En uzun tatil olarak bilinen 90 günlük yaz tatili MEB tarafından açıklandı. Öğrencilerin en çok araştırdığı konu, yaz tatilinin tam olarak kaç gün süreceği…

2024 OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Bu yıl ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ilk ders zili 11 Eylül’de çaldı. Öğrenciler Kasım ayında ilk ara tatilini yaparken Ocak-Şubat ayları arasında ise Sömestr tatili tamamlandı.

İkinci dönemde ara tatil ise 8-12 Nisan tarihleri arasında yapıldı. Yoğun ve yorucu geçen öğrenciler için eğitim öğretim yılı faaliyetleri 14 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Haziran’ın ikinci haftasının tamamlanmasıyla öğrenciler karnelerini alacak.

Beşiktaş - Hatayspor Maçı Nasıl İzlenir ? Hangi Kanalda Yayınlanıyor ? Beşiktaş - Hatayspor Maçı Nasıl İzlenir ? Hangi Kanalda Yayınlanıyor ?

YAZ TATİLİ KAÇ GÜN

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre 14 Haziran’da yaz tatili başlayacak. Bir sonraki eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2024 tarihinde başlayacak. Önümüzdeki yılın detaylı takvimi dönem başlamadan duyurulacak. Takvim ile birlikte ara tatil ve yarıyıl tatili programı belli olacak.

Editör: Hatice Kübra Savaş