17-2Vali Türker Öksüz, Ülke genelinde elması ile ünlü, diğer meyveler olarak İlimizin önde gelen Tefenni İlçesine bağlı Yeşilköy Köyü'nde tarımsal incelemelerde bulundu.

01-16

Vali Öksüz köy ziyaretleri kapsamında Yeşilköy Köyüne yaptığı ziyarette ilk olarak köy kahvesinde üreticiler ve vatandaşlarla bir araya geldi. Köy halkının dile getirdiği sorun ve buna dair taleplerini dinleyerek konusuna göre ilgili kurumlara talimat verdi.

Burdur'da Hayvan Hakları Savunucuları Uyardı: 'Ötanazi Yasası Sorunları Çözmez, Katliamı Getirir!' Burdur'da Hayvan Hakları Savunucuları Uyardı: 'Ötanazi Yasası Sorunları Çözmez, Katliamı Getirir!'

08-3
Yeşilköy Köyü ziyaretinin devamında kiraz bahçesinde düzenlenen hasat etkinliğine katıldı. Köyün tarımsal potansiyelini gösteren hasat etkinliğiyle üretici çiftçilerimizin sorunlarını ilk ağızdan dinleyen Vali Öksüz, çiftçilerle birlikte kiraz topladı. Tarımsal üretimin önemini vurgulayan Vali Öksüz köydeki tarımsal yenilikler ve gelişmeler hakkında bilgi aldı.
Yeşilköy'ün meyvecilikteki lider konumunu daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini dile getiren Vali Öksüz, çiftçilerin ihtiyaçlarına yönelik çözüm odaklı yaklaşımların devam edeceğini vurguladı.

09B

Hasatı yakın zamanda olacak vişne bahçesine ve köy sınırları içinde konuşlanan arıcılara inceleme ziyaretinde bulunan Vali Öksüz, sonrasında Yıldıran ailesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında ailenin fertleriyle samimi bir sohbet gerçekleştiren Vali Öksüz, misafirperverlikleri için anne ve öğrenci iki kızına teşekkür etti.

Vali Öksüz, programının son bölümünde Yeşilköy Köyüne ve bölgeye hizmet veren Meyve Alım Satım Merkezi ve Soğuk Hava Deposuna inceleme ziyaretinde bulunarak, bereketli kazanç ve kolaylıklar diledi.

09C

Yeşilköy Köyü ziyaretinde Vali Türker Öksüz başta olmak üzere Tefenni Kaymakamı Ömer Faruk Ateş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, kurum müdürleri, Köy Muhtarı Abdurrahman Erkan yer aldı.

09F

Kaynak: Valilik Basın