Burdur Kent Ormanı’nda gerçekleşen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Burdur Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş tarafından konuşma yapıldı.

01-10

Programın devamında, ülke mirası ormanlarımızı sağlıklı hale getirmek ve doğal hayatı korumak adına düzenlenen etkinlik ile, ormanlarımızın yangınlara karşı direncinin artırılması, toplumda yangına sebebiyet verecek davranışlara karşı bilincin ve temiz orman hassasiyetinin oluşmasına katkı sağlanması hedefiyle Vali Öksüz, beraberinde yer alan protokol üyeleri, STK temsilcileri, Gazilerimiz, Jandarma, Emniyet ve Orman İşletme personeli ile okullarımızdan etkinliğe katılan öğretmen ve öğrencilerimiz ile birlikte, yangınlara sebebiyet verebilecek kuru dal, kozalak, cam ve plastik atık gibi maddelerin çevre temizliğini gerçekleştirdiler.

10-3

Programa, Vali Yardımcısı Yunus Emre Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ve kurum müdürleri katıldı.
 

Burdur'da Bilim Şenliği'nin Son Gününde Çok Özel Anlar Yaşandı Burdur'da Bilim Şenliği'nin Son Gününde Çok Özel Anlar Yaşandı

11-5

Kaynak: Valilik Basın