Futbolseverler İçin Büyük Gün Bugün! Burdur Maküspor mu? Bucak Bld. Oğuzhanspor Mu? Futbolseverler İçin Büyük Gün Bugün! Burdur Maküspor mu? Bucak Bld. Oğuzhanspor Mu?

Tezgaha düştüğü ilk anlarda afaki fiyatlarla karşılaşılan eriğin Mayıs ayının iyice gelmesiyle birlikte düşmeye de devam ediyor. Burdur pazarlarında erik fiyatlarında yaşanan düşüş, tüketicilerin işine gelirken ve pazarcıların da dudak bükmesine sebep oluyor. Mevsiminin gelmesi ve eriğin tezgahlarda görünme sıklığının artması sebebiyle önemli bir düşüş yaşandığına işaret eden pazar esnafından Nurettin Çetinkaya, erik fiyatlarının 100 TL'den 50 TL'ye kadar gerilediğini ifade ediyor.

Genel anlamda pazarın durumunun kötü olduğunu belirten Çetinkaya, bu durumun arkasında bütçelerin uygun olmamasının yattığını dile getiriyor. Esnaf Çetinkaya, "Millette para yok. Çilek 50 TL. terinde de 50 TL kimse toplamıyor. Çilek de yerinde kaldı. Alım satım yapıyoruz. Şu an çileğin alışı 60 TL ve 60 TL ye satıyoruz. Eriği 50 TL'ye aldık. Maaliyeti 55 TL, biz 60 TL ye satıyoruz. Yani yazık! Tek kelimeyle bu kadar." sözleri ile pazar ve ekonomik durum ile ilgili serzenişte bulundu.

BURDUR YENİ GÜN MEDYA-ÖZEL HABER

Editör: Hatice Kübra Savaş