Geçtiğimiz günlerde elim bir tren kazası sonucu bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği tren yolu güzergahında incelemelerde bulunuldu.

İncelemelerde Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder ve Emniyet Müdürü Ümit Bitirik yer aldı.

İnceleme sonrası açıklama yapan Başkan Ercengiz, “2019 yılında Devlet Demir Yolları Genel Müdürünün Burdur ziyaretinde vermiş olduğu müjdeye Burdur olarak sevinmiştik. Verilen müjdede kent içi demiryolu ağının kaldırılarak yükleme ve boşaltma noktasının 1. OSB’ne alınacağı ifade edilmişti. Aradan geçen 3 yıl içerisinde bu konuyla ilgili herhangi bir adım atılmamıştı. Buna rağmen geçen zaman içerisinde yaya güvenliği açısından son derece sıkıntılı olan demiryolunun her noktadan geçişine uygun olduğu,  hem alan güvenliğinin alınması hem de yaya geçişinin güvenli hale getirilmesi için bugün Sayın Valimizin Başkanlığında yaptığımız toplantıda Devlet Demir Yolları tarafından bariyerlerle demiryolunun tamamen kapatılması ve belirlenen 2 noktadan da 2 mahallemizi birleştirecek alt ve üst geçit yapılmasına karar verilmiştir” dedi.