Titanikte kaç kişi öldü? merak edilen ölüm haberi ile ilgili 2024 verilerini göz önünde bulundurarak Titanic isimli gemi de toplam kaç kişinin öldüğü konularındaki haberleri sizlerle paylaşacağız.

Titanic döneminin en büyük tatil gemileri arasında yer alan, ve inşaatı sırasında bunu “tanrı dahi batıramaz” denilen bir gemiydi. Lakin her büyük yapıda olduğu gibi bu büyük yapının da batmasını sağlayabilecek etkenler vardı lakin alınan önlemlerle bu tür bir kazanın olacağı düşünülemiyordu.

Titanik gemisi seyir halindeyken buzullara çarpması üzerine aldığı ağır hasar sonucunda su almaya başladı. Buzulların öldürücü soğuk sularının içerisine dolmasıyla birlikte batmaya başladı.

Titanik de açıklanan resmi veriler doğrultusunda 1.514 kişinin öldüğü bilinmektedir. Biletli olan ve resmi olarak çalışan mürettebatın da içerisinde bulunduğu 1514 kişinin titanikte öldüğü resmi olarak kabul edilmektedir.

Titanik-Gemisinde-Kac-Kisi-Oldu-3-1024x682

Kırıkkale Üniversitesi’nde 121 Personel Alımı Başladı Kırıkkale Üniversitesi’nde 121 Personel Alımı Başladı

Titanikte Kaç Kişi Öldü? 2024

Titanik faciası, tarihteki en ünlü deniz felaketlerinden biridir. 1912 yılında gerçekleşen bu trajik olay, Titanic adlı lüks yolcu gemisinin batması sonucunda birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. 2024 verilerine dayanarak, Titanik’te toplam kaç kişinin öldüğüne dair haberleri aşağıda paylaşacağım:

Titanik, döneminin en büyük ve en lüks yolcu gemisi olarak inşa edilmişti. Ancak, inşaat sırasında “tanrı dahi batıramaz” denilen bir gemi olarak kabul edilmesine rağmen, bazı güvenlik önlemleri eksik kalmıştı. 15 Nisan 1912 tarihinde, Titanic seyir halindeyken buzuldağına çarptı ve su almaya başladı. Bu durum, geminin batmasına ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine yol açtı.

Ölü Sayısı 1,514
Kurtulan Sayısı: 710
Editör: Hatice Kübra Savaş