CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, Karamanlı Mürseller Köyü'nde yapılan kilit taş parke uygulamasının AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından sosyal medya hesaplarında duyurulmasına sert tepki gösterdi. Akbulut, yapılan hizmetlerin tüm maliyetinin devletin kasasından karşılandığını ve İl Özel İdaresi tarafından planlanarak uygulandığını belirtti.

Akbulut açıklamasında, 2024 yerel seçimleri sonucunda Burdur İl Özel İdaresi'nde oluşan dengelere dikkat çekti. İl Özel İdaresi'nde 11 CHP’li, 10 AK Parti’li, 5 MHP’li ve 1 bağımsız üye bulunduğunu, daimi encümen ve komisyonlarda çoğunluğun CHP’li üyelerde olduğunu, İl Genel Meclis Başkanlığı görevini ise MHP’li bir üyenin yürüttüğünü vurguladı.

Akbulut, AK Parti Burdur İl Başkanlığı'nın sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruyu eleştirerek, "Kendisini devletin kurumlarının ve halkın oylarıyla seçilmiş üyelerin üzerinde görerek, çalışmanın kendileri tarafından yaptırılmış gibi gösterilmeye çalışılması siyasi hazımsızlıktan başka bir şey değildir. Halkın vergileriyle, halka hizmet getirmek için işletilen kurumların başarıları, siyasi ikbal meselelerinin tümünün üzerindedir." dedi.

Burdur’un Sağlık Altyapısı Güçleniyor: Yeni Hastane İçin Toplantı Yapılacak Burdur’un Sağlık Altyapısı Güçleniyor: Yeni Hastane İçin Toplantı Yapılacak

"Millet İradesine Şerh Koymak"

Akbulut, açıklamasının devamında, 2024 yerel seçimlerinde sandığa giden CHP’li, MHP’li ve AK Parti’li seçmenin iradesine de şerh konulduğunu belirtti. Yapılan hizmetlerin, halkın vergileriyle finanse edilen devlet kurumlarının başarısı olduğunu ifade eden Akbulut, "Her ne kadar partimiz Cumhuriyet Halk Partisi olsa da, bu memleketimizde yaşayan herkesin vekilliğini yapma gayesinde bir vekil olarak diyorum ki, 'Millet iradesi' sadece lehte kullanılabilecek boş bir kavram değildir. Yapılan siyasi nezaketsizliği Burdur kamuoyunun takdirine bırakıyorum." şeklinde konuştu.

İl Özel İdaresi'ne ve Emekçilere Teşekkür

İl Özel İdaresi'nin kırsal kesimlere yaptığı hizmetlere de değinen Akbulut, tüm bürokratlara, il genel meclisi üyelerine ve emekçilere teşekkür etti. Akbulut, Burdur’un her köşesine hizmet götürmek için çaba sarf eden herkese minnettar olduğunu belirterek, siyasi görüş ayrılıklarının hizmetlerin önüne geçmemesi gerektiğini vurguladı.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, açıklamasında şunları söyledi;

“Karamanlı Mürseller Köyümüze Burdur İl Özel İdaresi tarafından yapılan kilit taş parke uygulamasını AK Parti Burdur İl başkanlığı sosyal medya hesabından duyuran sayın yöneticiler; 2024 yerel seçimleri sonucunda şekillenen Burdur İl Özel İdaresinde 11 CHP’li, 10 AKP’li, 5 MHP’li ve 1 bağımsız üye bulunmaktadır.

Daimi encümen ve komisyonlarda çoğunlukta CHP’li üyelerimiz bulunmakla birlikte İl Genel Meclisimizin başkanlığını da MHP’li seçilmiş bir üye yürütmektedir. Yapılan hizmetin tamamının maliyeti de devletin kasasından Özel İdare tarafından planlanarak uygulanmıştır. Hal böyle iken, kendisini devletin kurumlarının ve halkın oylarıyla seçilmiş üyelerin üzerinde görerek, çalışmanın kendileri tarafından yaptırılmış gibi gösterilmeye çalışılması siyasi hazımsızlıktan başka bir şey değildir.

Halkın vergileriyle, halka hizmet getirmek için işletilen kurumların başarıları siyasi ikbal meselelerinin tümünün üzerindedir. Bunlarla beraber 2024 yerel seçimlerinde sandığa giden CHP’li, MHP’li ve AKP’li seçmenin iradesine de şerh koymaktır. İl Özel idaremizin tüm bürokratlarına, tüm il genel meclisi üyelerimize ve bilhassa tüm emekçilerimize kırsalımıza yapılan hizmetler için teşekkür ediyorum.

Her ne kadar partimiz Cumhuriyet Halk Partisi olsa da bu memleketimizde yaşayan herkesin vekilliğini yapma gayesinde bir Vekil olarak diyorum ki “Millet iradesi” sadece lehte kullanılabilecek boş bir kavram değildir. Yapılan siyasi nezaketsizliği Burdur kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Kaynak: YENİ GÜN MEDYA