Burdur Belediyesi tarafından yapılacak yeni meydan düzenlemesi kapsamında Atatürk heykelinin de yer aldığı Cumhuriyet Anıtı’nın yerinin değiştirilip değiştirilmemesi ile ilgili olarak Burdur Valiliği’nin yapmış olduğu anket çalışmasının sonuçları açıklandı.

Tamamlanan anket sonuçlarına göre, oylamaya katılanların %53’ü Cumhuriyet Anıtı’nın mevcut yerinde kalmasını, %47’si Valilik bahçesindeki anıtların ortasına taşınması yönünde oy kullanıldığı belirtildi.

Burdur Valiliği Basın Bürosundan yapılan açıklama da şu ifadelere yer verildi;

“Valiliğimizce; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 50. Yıldönümü anısına merhum Yavuz Görey’e yaptırılarak 1973 yılında bugünkü yerine yerleştirilen Atatürk Heykelinin de yer aldığı Cumhuriyet Anıtı’nın, Burdur Belediyesi tarafından yapılacak yeni meydan düzenlemesi kapsamında yerinin değiştirilip değiştirilmemesi ile ilgili olarak Burdur halkının değerli katkılarıyla karar almak amacıyla Valiliğimiz tarafından bir anket çalışması yapılmıştır. Öncelikle; ankete katılarak teveccüh gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Tamamlanan anket sonuçlarına göre, oylamaya katılanların %53’ü Cumhuriyet Anıtının mevcut yerinde kalmasını, %47’si Valilik bahçesindeki anıtların ortasına taşınması yönünde oy kullanmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”