31 Mart mahalli seçimlere geri sayım başlamışken Burdur'da da başkan adayları seçim çalışmalarında sonlara gelmeye başladı.  Burdur Yeni Gün Medya'nın internet yayıncılığı üzerine gerçekleştirdiği çalışması WebTv'nin "Yerel Seçime Doğru" programı son haftada başkan adaylarını konuk etti. 28 Mart tarihinde Yeni Gün WebTv'nin konuğu Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek oldu. 

Moderatörlüğünü Hüseyin Çubuk'un yaptığı programda Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Mehmet Şimşek, Burdur'un sorunlarına, sorunlara getirelecek çözümlere, son zamanlarda Burdur'da çok konuşulan 'Söz Sizde' mahalle röportajları serisine, Burdur'a yapılması planlanan proje ve yatırımlara değindi. Burdur'da neredeyse tüm adayların öncelikli çalışması olan Burdur'un kronik içme suyu sorunundan konuya başlayan Şimşek, Burdur'a kazandırılması planlanan sosyal yaşam alanları, tesisler, avm, otopark, spor ve eğitim çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulundu. 

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek'e programda yöneltilen "Burdur'da Değişim Nasıl Olacak?" sorusuna yanıt ise gündem oldu.

Şimşek soruya,

"Burdur'da genel olarak baktığımızda bir öğrenilmiş çaresizlik var. İnsanlar Burdur'dan bir şey olmaz düşüncesinde. Böyle gelmiş böyle gider mantığı var. Öncelikle bizim insanlarımızın kafasında var olan bu zihniyeti değiştirmemiz gerekiyor. Biz diyoruz ki-hatta bu bizim sloganımızdı- 'Böyle gelmiş böyle gitmeyecek.' Burdur değişecek. Eğer biz zihniyetimizi değiştirirsek her şeyi değiştiririz. Bunun için de yapacağımız projeler öncelikle bu zihniyeti değiştirecek projeler. Biz Burdur'da yapılmayanı yapmak için geliyoruz. Olmayanı oldurmak için geliyoruz. Biz-yani ben ve ekibim-, meclis üyelerimiz, vekillerimiz, il başkanlarımız hepimiz birlik içindeyiz. Bu birlik Burdur'un kalkınmasını, Burdur'un gelişmesini sağlayacak bir birliktelik. Biz buradan projeleri koltuğumuzun altına alacağız, vekillerimize diyeceğiz ki 'Biz geliyoruz yarın.' Buradan sabah 6'da çıktığımızda 9-9 buçukta Ankara'dayız. Nerede işimiz bitecekse, iki hatta üç vekilimiz, İzzet vekilimizle de birlikte gideceğiz, hangi bakanlıksa oradan ödeneğimizi alıp burada değişimi başlatacağız."

ifadeleriyle cevap verdi.

mehmetşimşek1