Terör örgütüne üye olma, kurma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarından dolayı kardeşi Bahar Candan ile hapis cezasına çarptırılan Nihal Candan'ın, yaklaşık 4 ay önce gerçekleştirdiği düğünle evlendiği belirlendi. Ancak, Nihal Candan'ın kiminle evlendiği ve eşi olan Mehmet Faruk Çiçek'in kim olduğu hala kamuoyu tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor.
nihal-candan-kiminle-evlendi-esi-kimdir-mehmet-16551919_9550_m

Tutuklanan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin suç örgütüne üye olma, kurma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçlarından dolayı gözaltına alındığı haberinin hemen ardından, Nihal Candan'ın 4 ay önce iş adamı Mehmet Faruk Çiçek ile evlendiği ortaya çıktı. Ancak, evliliğiyle ilgili herhangi bir paylaşım yapmayan Candan'ın, eşi Mehmet Faruk Çiçek'in kim olduğu ve detayları merak konusu oldu.

Nihal Candan'ın evliliği, 28 Temmuz tarihinde Mehmet Faruk Çiçek ile gerçekleşti. Ancak, Candan'ın bu mutlu günüyle ilgili sosyal medyada herhangi bir paylaşım yapmamış olması dikkat çekti. Çiftin nikah şahitleri ise Candan kardeşlerin anne ve babası oldu. Mehmet Faruk Çiçek'in, eşini tutuklama sürecinde yalnız bıraktığı ve sessizliğe gömüldüğü belirtildi.

Mehmet Faruk Çiçek, iş adamı kimliğiyle ve sosyal sorumluluk projeleriyle biliniyor. Ancak, Nihal Candan'ın tutuklanmasıyla birlikte olayın gölgesinde kalan evlilikleri ve yaşanan süreç hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: KADRİYE ÇETİN