Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen atama başvurularının ne zaman ve nereden yapılacağına dair bilgiler paylaşıldı. Atama başvurusu ekranı ile ilgili detaylar ve süreç hakkında bilgi almak isteyenler için MEB'in resmi internet sitesi ziyaret edilebilir. MEB ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURULARI | MEB atama başvurusu ekranı! Başvurular ne zaman, nereden yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2024 yılında yapılacak öğretmen atamalarına ilişkin detaylar merak ediliyor. Öğretmen adayları, atama başvurularının ne zaman ve nasıl yapılacağını araştırıyor. MEB ÖĞRETMEN ATAMASI BAŞVURULARI | MEB atama başvurusu ekranı! Başvurular ne zaman, nereden yapılacak?

meb-ogretmen-atamasi-basvurulari-meb-atama-17301535_6452_m

ÖĞRETMEN ATAMA BRANŞLARI BELLİ OLDU MU?

Tekin, "Bunlar tamamen sadece atama yoluyla atama değil, yüzde 50 yüzde 50 yani KPSS skorunun yüzde 50'si mülakatın yüzde 50'si olarak yapılacak. Ekonomik parametreler açısından sıkıntılı bir dönemdeyken bize bu konuda destek olan kurumlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. " ifadelerini kullandı.

meb-ogretmen-atamasi-basvurulari-meb-atama-17301535_1965_m

HANGİ BRANŞTAN NE KADAR ATAMA YAPILACAK?

Bakan Tekin'in açıklamasına göre; sınıf öğretmenliği için 3 bin 263, özel eğitim öğretmenliği için 2 bin 499, rehberlik öğretmenliği için bin 597, din kültürü ve ahlak bilgisi bin 594, İngilizce 968 öğretmen atanacak.

Suikastle Hayatını Kaybeden Dünya Liderler Suikastle Hayatını Kaybeden Dünya Liderler

Screenshot_3-5

MEB ATAMA BAŞVURULARI NE ZAMAN?

20 Mayıs'ta başlayacak atama başvurularına ilişkin sürecin ayrıntıları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulacak.

MEB ATAMA BAŞVURU EKRANI (LİNK)

Editör: Hatice Kübra Savaş