EğitimEkonomiGündemManşetMAKÜ Diş Hastanesi yapımı hızla ilerliyor

2 ay ago

Burdur’da yapımı devam eden en önemli sağlık yatırımlarından biri olan Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi inşaatı ilerlemeye devam ediyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) bünyesinde hizmet verecek olan kompleksin, bölgede örnek bir tesis olması bekleniyor.
MAKÜ’deki Diş Hekimliği Fakülte binası ile Hastanesi inşaatını yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ile AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi yaptıkları üçlü ortak açıklamada Diş Hastanesi hakkında kamuoyunu bilgilendirdiler.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur ve AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ortak bir açıklama yaparak, MAKÜ Diş Hekimliği Fakültesi inşaatı ile ilgili bilgi verdiler.
“EK ÖDENEKLERLE İNŞAATIN HIZLA BİTMESİ İÇİN YIL İÇERİSİNDE GÖRÜŞMELERDE DE BULUNACAĞIZ.
Bölgede en büyük Diş Hekimliği Fakültesinin Burdur’a yapıldığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Mehmet Akif Ersoy Üniversitemize geçen yıllarda Diş Hekimliği Fakültesi kazandırdığımızı duyurmuştuk. Hem yatırım programına alınması hem de temelinin atılmasında TBMM 28. Başkanımız ve Başbakanımız Sn. Binali Yıldırım’ın destekleri olmuştu. Bölgemizde en büyük Fakülte ve Hastane binası yapılmaktadır. Ödeneklerle ilgili her defasında Rektörümüz ve bizler görüşmelerde bulunmaktayız. 2020 Yılı yatırımına konan ödenek ve yıl içerisinde alacağımız ek ödeneklerle inşaatı tamamlamak istiyoruz. Diş Hekimliği Fakültemizin HASTANE bloğunun inşaatı tamamlandı. Şuanda ise DERSLİKLER ve FAKÜLTE idari binasının inşaatının temelleri atıldı ve inşaatına başlanıldı. Üniversitemizde ve İlimizde yapılan ve yapılacak olan tüm çalışmaları takip ediyor, destek olmaya devam ediyoruz.”açıklamasında bulundu.
“HEP BİRLİKTE BURDUR’UMUZA HİZMET ETMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
AK Parti Hükümetlerinin yatırımlarının Burdur’a kazandırılması için Milletvekilleri ile ortak çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Burdur İl Başkanı Volkan Mengi “ Mehmet Akif Ersoy Üniversitemize Diş Hekimliği Fakültesi kazandırılması için çalışmalar gerçekleştirmiştik. Şimdi de Milletvekillerimizle,Rektörümüzle birlikte kazandırdığımız Diş Hekimliği Fakültesinin hizmet binasının biran önce tamamlanması için çalışma ve görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Burdur’umuzda yatırımlarımız devam edecek” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive