Adana'nın Yüreğir ilçesinde, 63 yaşındaki bir fırıncı, annesi ve babası ayrı olduğu için dedesinin yanında yaşayan 16 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Olay, 28 Ekim tarihinde meydana geldi ve mağdur kız çocuğu, yaşananları cep telefonuyla kaydederek polise başvurdu.

İddiaya göre, anne ve babası ayrı olduğu için dedesinin yanında yaşayan lise üçüncü sınıf öğrencisi E.A., okul harçlığını çıkarmak amacıyla bir fırında kasiyer olarak çalışmaya başladı. İşe başladıktan sonra, iş yeri sahibi olan 63 yaşındaki R.A., kız çocuğunu elle ve sözle taciz etmeye başladı. Kız çocuğunun itirazlarına rağmen taciz devam etti.

27 Ekim günü, iş yerinde kimsenin olmadığı bir anı fırsat bilen R.A., pantolonunu yırtarak kız çocuğuna cinsel organını gösterdi. Olayın ardından 28 Ekim tarihinde, R.A. yine aynı şekilde cinsel organını kız çocuğuna gösterdi. Bu kez E.A., yaşananları cep telefonuyla kaydederek polis merkezine başvurarak fırıncıdan şikayetçi oldu.

Polis, şikayet üzerine hemen harekete geçti ve yaşlı adamı gözaltına aldı. R.A., polis tarafından adliyeye sevk edildi ve "çocuğa cinsel istismar girişiminden" suçlamasıyla tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.