İlk yarıya hızlı başlayan Gençlerbirliği ilk yarıda 2 - 0 'lık üstünlük yakalamış olsa da MAKÜ Spor, 49 ve 75. dakikalarda bulduğu 2 gol ile karşılaşmada 2-2'lik eşitliği sağladı.

Karşılaşmaya hızlı başlayan Gençlerbirliği 4'üncü dakikada M. Bostan ile ilk golü buldu. Kısa süre içerisinde 2. golü O. Karakullukcu ile 25. dakikada bulan Gençlerbirliği ilk yarıyı 2-0 önde bitirdi. 

Karşılaşmanın 2'nci yarısında turdan vazgeçmek istemeyen MAKÜ SPor, 49'uncu dakika H. Demirok ile skoru 2-1'e getirdi. Dakika 75'de ise sahneye çıkan C. Mercan skoru eşitliyor.

2. yarıda yeniden doğan MAKÜ Spor, 90. dakikada gelen gol ile skoru 2-3'e getirdi. 3. golü ise Gençlerbirliği oyuncusu Y.Demir kendi kalesine attı.

Uzatma dakikalarında maçın heyecanı yükselirken, uzatmaların 4'üncü dakikasında gol atan O. Karakullukcu, skoru eşitledi. Karşılaşmanın kalan kısmında gol gelmedi, mücadele 3-3'lik eşitlik ile tamamlandı. 

Müsabakaların normal süresinin berabere tamamlanması nedeniyle 15'er dakikalık iki devre halinde uzatma oynanacak. Uzatmada da eşitliğin bozulmaması durumunda tur atlayan takım, seri penaltı atışları sonucunda belirlenecek.