Karayip Korsanları filminde de rol alan ve 12 yaşından beri sörf yapan ünlü oyuncu Tamayo Perry, dün Oahu'nun kıyılarında köpekbalığı saldırısı sonucu hayatını kaybetti. 49 yaşındaki Perry, Malaekahana Plajı'nda yerel sörfçüler tarafından bir kol ve bacağı kopmuş halde bulundu. Sağlık ekipleri, Perry'nin birden fazla köpekbalığı saldırısına uğradığını belirtti. Okyanus Güvenlik görevlileri saldırının ardından bölgede köpekbalığı uyarıları yayınladı.

Tamayo Perry'nin Hayatı ve Kariyeri

1975 doğumlu Perry, Oahu'nun doğu tarafında büyümüş ve kariyerini Kuzey Kıyısı'nda sürdürmüştü. Perry, hem bir cankurtaran hem de dünya çapında tanınan profesyonel bir sörfçü olarak biliniyordu. Honolulu Okyanus Güvenliği Geçici Şefi Kurt Lager, "Tamayo Perry, tüm tarafından sevilen bir cankurtaran ve dünya çapında tanınan profesyonel bir sörfçüydü" diyerek başsağlığı diledi.

Futbolda Yabancı Sınırı Kalkıyor mu? TFF Başkanı Açıkladı! Futbolda Yabancı Sınırı Kalkıyor mu? TFF Başkanı Açıkladı!

İkinci Ölümcül Saldırı

Perry'nin ölümü, bu ay Oahu'da görülen ikinci ölümcül köpekbalığı saldırısı olarak kaydedildi. Okyanus Güvenlik görevlileri, bölgedeki köpekbalığı aktivitelerine karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi