JSGA 200 subay alımı öğrenci temini yapılacağı açıklandı. Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi yayınladığı kılavuza göre başvurularını 5-25 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapıyor. Jandarma İlanı başvuru şartları neler olduğu bilgilerini paylaştık.

JSGA Subay Alımı 200 Öğrenci Temini Kılavuzu Yayımlandı!

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine (200) Erkek Öğrenci Temin Edilecektir,

Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyeleri alacak Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyeleri alacak

Askeri Personel Alımı Genel Açıklama

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay ihtiyacının karşılanması maksadıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığına öğrenci temin edilecektir. Temin ile ilgili detaylar, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının https://kamuilan.sbb.gov.tr adreslerinde yer alan “2024 Yılı JSGA Güvenlik Bilimleri Fakültesi Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiştir.

Askeri Alımlar Başvuru Şartları

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. Evli, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (01 Ocak 2024) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 2003 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir.)

ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

d. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

e. Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

f. Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

g. Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümleri nedeniyle ilişiği kesilenler hariç; herhangi bir nedenle askeri okullardan, Emniyet Teşkilatına bağlı okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, sivil okullardan çıkarılmamış olmak,

ğ. “2024 Yılı JSGA Güvenlik Bilimleri Fakültesi Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Jandarma Başvuru Şekli ve Tarihleri

a. Başvurular 05-25 Temmuz 2024 tarihleri arasında https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/ Giris internet adresi JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi, sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular PTS’den ilan edilecektir.

c. Başvuru kılavuzu okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasında yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

İLETİŞİM BİLGİLERİ: Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) yerleşkesi; JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Beytepe / Çankaya / ANKARA TEL: (0312) 464 4836 (Hafta içi saat:08.00-12.00 / 13.30-17.00)

Başvuru kılavuzu

Kaynak: Haber Merkezi