Jandarma 323 astsubay alımı için ilana çıktı. 2024 yılı jandarma astsubay meslek yüksekokulu ve güvenlik bilimleri fakültesine öğrenci temini kılavuzu yayınlandı. Jandarma Astsubay alımı başvuruları 5-25 Temmuz 2024 tarihleri arasındadır.

Jandarma Astsubay Alımı 323 Kişi İlanı Yayımlandı!

Jandarma astsubay meslek yüksekokulu ve güvenlik bilimleri fakültesine öğrenci temini kılavuzu yayımlanarak başvuruları almaya başladı. Kurum ilanına göre başvuruları 25 Temmuz 2024 tarihi bitimine kadar yapılacak. Aşağıda sunulan kılavuzu dikkatli inceleyin.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığından:

Jandarma Ve Sahil Güvenlik Akademisi Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna (JAMYO) (283) Erkek Ve (40) Kadın Öğrenci Temin Edilecektir.

1. Genel Açıklama:

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf astsubay ihtiyacının karşılanması maksadıyla Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Başkanlığına öğrenci temin edilecektir. Temin ile ilgili detaylar, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının https://kamuilan.sbb.gov.tr adreslerinde yer alan “2024 Yılı JSGA Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiştir.

2. BAŞVURU ŞARTLARI:

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b. Evli, hamile, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

c. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre, müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri (01 Ocak 2024) itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 2003 ve sonrası doğumlular başvuru yapabilecektir.)

ç. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

ATM'ler Çalışmıyor mu? Para Çekme Sorunları Hakkında Detaylar! ATM'ler Çalışmıyor mu? Para Çekme Sorunları Hakkında Detaylar!

d. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

e. Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,

f. Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

g. Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümleri nedeniyle ilişiği kesilenler hariç; herhangi bir nedenle askeri okullardan, Emniyet Teşkilatına bağlı okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, sivil okullardan çıkarılmamış olmak,

ğ. “2024 Yılı JSGA Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan diğer başvuru şartlarını taşımak.

3. BAŞVURU İŞLEMLERİ VE DİĞER HUSUSLAR:

a. Başvurular 05-25 Temmuz 2024 tarihleri arasında https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/ Giris internet adresi JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi, sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular PTS’den ilan edilecektir.

c. Başvuru kılavuzu okunmadan, internet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru esnasında yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

4. İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) yerleşkesi; JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkezi Komutanlığı Beytepe / Çankaya / ANKARA

TEL: (0312) 464 4836 (Hafta içi saat:08.00-12.00 / 13.30-17.00)

Başvuru kılavuzu

Editör: İsmail Atız