Türkiye Dağcılık Federasyonu liderliğinde düzenlenen ‘100. Yılda 100 Zirve’ etkinliği kapsamında Burdurlu sporcular 2328 metrelik Katrancık Dağları Kestel Zirvesi’ne tırmanış gerçekleştirdi. Zirvede Saygı Duruşunda bulunulup, İstiklâl Marşı okundu.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Burdur İl Temsilciliği, Burdur Doğa Spor Kulübü (BURDOSK) ve Patika Yürüyüş Gurubu (Bucak) ile birlikte yapılan organizasyon kapsamında yaklaşık 100 dağcı bir araya geldi.

Kapaklı Köyünde 1490 Metrede kamp kurularak başlayan yürüyüş 2328 metrelik Katrancık Dağları Kestel Zirvesine tırmanış ile devam etti.
Türkiye Dağcılık Federasyonu Burdur Temsilcisi Prof.Dr. Erdal Kendüzler “Zirveye 60 dağcı çıktı ve Türkiye Dağcılık Federasyonun gönderdiği levha zirveye yerleştirildi. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşımız okundu. Bazı katılımcılarımızda şiir okudu. Herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Cumhuriyet Rejimine hep birlikte sahip çıkalım. Nice 100 yıllara ulaşmak dileğiyle, Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını, bu vatan uğruna şehit düşmüş bütün vatan evlatlarına şükranlarımı, minnetlerimi sunuyorum ” dedi.