Antalya'da yaşanan üzücü bir olayda, falezlerde bulunan cesedin, 1 hafta önce evden çıktıktan sonra kaybolan 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Aylin Kaya'ya ait olabileceği şüphesiyle annesi tarafından teşhis edildi. DNA testi sonuçlarının ardından cesedin kesin kimliğinin belirlenmesi bekleniyor.

Olay, Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi'nde bulunan falezlerde meydana geldi. Yaklaşık 20 metre yükseklikteki bu kayalık alanda bir kişinin hareketsiz olduğunu fark eden vatandaşlar, durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarın ardından olay yerine polis, itfaiye ekipleri ve deniz polisi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, halat yardımıyla inerken, polis yetkilileri cesedin bir genç kıza ait olduğunu ilk belirlemelere göre tespit etti.

Acılı Anne Elbiselerle Teşhis Etti Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından ceset, deniz polisi botuyla Kaleiçi Yat Limanı'na taşındı ve oradan kimlik tespiti ve ölüm nedeni araştırılması amacıyla Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Aylin Kaya'nın, okula gitmek üzere evden çıktıktan sonra servisten inip kaybolduğu bilgisine ulaşıldı. Ailenin, cesedin kızlarına ait olabileceği ihtimali üzerine Adli Tıp Morgu'na gitmesiyle ilginç bir gelişme yaşandı. Cesedi gören anne Natalya, elbiseleri inceleyerek cesedin kızına ait olduğunu söyledi. Ancak cenaze, kesin kimlik tespiti için DNA testi sonuçlarının beklenmesi gerektiği için aileye teslim edilmedi.