Bugünkü, yarınki ve diğer günlerin İstanbul hava durumu dereceleri ve hava olayları paylaşıldı. Meteoroloji tarafından paylaşılan kar haberleri vatandaşları meraklandırdı. Peki İstanbul hava durumunda hangi günler karlı görünüyor? İstanbul'a kar yağacak mı, ne zaman yağacak? İşte İstanbul hava durumu

İSTANBUL'A KAR YAĞACAK MI, NE ZAMAN, HANGİ GÜNLER KAR YAĞACAK?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı İstanbul hava durumu tablosuna göre bugün(29 Ocak) ve yarın(30 Ocak) kar yağışlı görünüyor. Çarşamba günü yağmur, perşembe günü bulutlu, cuma günü de tekrardan yağmur bekleniyor.

İstanbul'da Beklenen Karla Karışık Yağmur ve Kar Yağışlarına Dikkat!
İstanbul'da beklenen yağışların bu akşam saatlerinden itibaren genellikle yağmur ve karla karışık yağmur, kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve orta kuvvette kar (6-10 cm kar yüksekliği), yükseklerinde kuvvetli kar (10-20 cm kar yüksekliği) şeklinde olması bekleniyor. Yağışların, 30.01.2024 Salı sabah saatlerine kadar kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile birlikte aralıklarla kuzey kesimlerde deniz etkili kar yağışı olarak zaman zaman kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayı, görüş mesafesinde azalma, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına sebebi ile çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBUL HAVA DURUMU
Pazartesi Kar Yağışlı 2°C 5°C
Salı Kar Yağışlı 2°C 6°C
Çarşamba Yağmurlu 4°C 7°C
Perşembe Parçalı Bulutlu 4°C 9°C
Cuma Yağmurlu 5°C 9°C