Acun Ilıcalı’nın amcası emekli ziraat mühendisi Gürbüz Ilıcalı, Kocaeli İzmit’te, yaşamını yitirdi.

Kocaeli Huzurevi Derneği Başkanlığı görevini yürüten ve Kocaeli Tarım İl Müdürlüğü’nden emekli Ziraat Yüksek Mühendisi olan Gürbüz Ilıcalı, Acun Ilıcalı’nın amcası olarak biliniyordu.

Ilıcalı’nın cenazesi, önceki gün (03 Mayıs 2024 Cuma günü) öğle namazını müteakip Fevziye Camii’nden kaldırıldı. Ailesi, yakınları ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlanacak olan Gürbüz Ilıcalı için taziyeler kabul edildi.

85 yaşında yaşamını yiyiren ziraat yüksek mühendisi Gürbüz Ilıcalı’nın cenazesi, İzmit Fevziye Camii’den kaldırıldı. Gürbüz Ilıcalı’nın cenazesi, kılınan namazın ardından Acun Ilıcalı’nın anne ve babasının da mezarlarının bulunduğu Başiskele’deki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Ilıcalı’nın cenaze namazına abisi AK Parti Erzurum eski milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, aile bireyleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Acun Ilıcalı’nın Dominik’te olduğu ve bugün Kocaeli’ye geleceği öğrenildi. Acun Ilıcalı ve çok sayıda kişi, cenazeye çelenk gönderdi.

Kırıkkale Üniversitesi’nde 121 Personel Alımı Başladı Kırıkkale Üniversitesi’nde 121 Personel Alımı Başladı

Gürbüz Ilıcalı kimdir?

12 Şubat 1938 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokulu Erzurum Ilıca İlçesinde Ilıca İlköğretim okulunu bitirdi. Ortaokul ve liseyi Erzurum Lisesinde okuyarak Erzurum Lisesinden mezun oldu. Üniversite tahsilini; Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi G.Z.B bölümünden1965 yılında Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

1965 yılında Tarım Bakanlığı Erzurum Zirai Mücadele Bölge Müdürlüğünde görev aldı. 1 Ekim 1966 da ayrılarak askerlik görevini  Asteğmen olarak İstanbul ‘da yaptı.  1968 yılında Kocaeli/İzmit Seka Genel Müdürlüğünde Zir. Yük. Müh. Olarak göreve başladı.   Etüt Araştırma şefi iken naklen Kocaeli Teknik Ziraat Müdürlüğü görev aldı. 1968 Mardin Ziraat Müdürlüğüne naklen atandı. Daha sonra 1977 de İzmit Belediye Park ve Bahçeler Müdürü olarak atandı. 1978 yılında tekrar Kocaeli Ziraat Müdürü olarak atandı.

Reorganizasyon çalışmalarında Kocaeli Bakanlık İl Müdürü olarak atandı. 1983-1993 yılları arasında Bakanlık İl Müdürü olarak görev yaptı.. 15 Mayıs 1993 Tarihinde kendi isteğimle emekli oldu. Son olarak Kocaeli Huzurevi Derneği Başkanlığı görevini yürütüryordu.

Editör: Hatice Kübra Savaş