Godzilla Minus One, Japon kaiju sinemasının ilk Oscar ödüllü yapımıdır ve öncüllerinden farklı bir yaklaşım sunmaktadır. İşte Godzilla Minus One filmi konusu ve oyuncuları ile ilgili merak edilenler…

Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Temmuz Müjdesi! Staj ve Çıraklık Mağdurlarına Temmuz Müjdesi!

Kamikaze pilotu Shikishima, hayatta kalmanın ağırlığı altında ezilirken, kendi ölümünü haksız yere defalarca atlatmış gibi hisseder. Odo Adası'nda birçok savaş uçağı mühendisiyle beraber aniden dev bir canavarın saldırısına uğrarlar. Bu trajik olayın ardından Shikishima, kişisel bir vicdani kurtuluş arayışına girer ve kahramanlıkla yüzleşir. Film, savaş sonrası Japonya'nın gözünden Godzilla efsanesini anlatarak, klasik kaiju figürünü yeniden hayata geçirmektedir.

GODZİLLA MİNUS ONE KONUSU

Godzilla Minus One, 3 Kasım 2023 tarihinde film severlerle buluşmuş olan aksiyon, bilim kurgu ve macera temalı bir filmdir. Filmin yönetmeni Takashi Yamazaki ve senaristi de aynı zamanda Takashi Yamazaki'dir. İşte Godzilla Minus One filminin konusu ve oyuncu kadrosu:

1945 yılında, İkinci Dünya Savaşı'nın son günlerinde, kamikaze pilotu Koichi Shikishima, firar ettiğinden şüphelenilen Odo Adası'na iner. Devasa bir yaratık olan Godzilla, üsse saldırır ve sadece Shikishima ile teknisyen Sosaku Tachibana'yı hayatta bırakır. Eve döndüğünde ailesini ölü bulan Shikishima, Noriko Oishi ve Akiko adlı bir yetime yardım eder. Bu arada, ABD'nin nükleer denemeleriyle güçlenen Godzilla Japonya'ya doğru ilerlemektedir. ABD'nin gerginliğine ve hükümetin sessizliğine rağmen, Shikishima'nın ekibi Godzilla'yı durdurmaya çalışır, ancak başarısız olur. Shikishima, Godzilla ile karşılaştığını Noriko'ya açıklar. Godzilla Tokyo'ya saldırdığında, Noriko görünüşte öldürülür ve Shikishima'nın intikam arzusunu körükler. Kenji Noda Godzilla'yı batırarak yok etmeyi planlarken, Shikishima bir intihar saldırısı planlar. Plan gelişirken, Shikishima kendisi için yazılmış bir telgraf alır ve onu hayatta ama yaralı olan Noriko'ya götürür. Mürettebatın çabasıyla Godzilla yok edilir, ancak denize batarken bir parçası yeniden canlanır.

GODZİLLA MİNUS ONE FİLMİ OYUNCULARI

Filmin oyuncu kadrosunda Ryunosuke Kamiki, Minami Hamabe, Yuki Yamada, Darren Barnet, Ell, Sakura Ando ve Nelson Lee gibi isimler yer almaktadır. Godzilla Minus One, II. Dünya Savaşı sonrası toparlanmaya çalışan Japonya'da atom bombasının etkisiyle evrimleşmiş Godzilla'nın ortaya çıkması sonrası yaşananları konu edinmektedir. Aksiyon, dram ve macera türündeki bu film, Godzilla hayranları için kaçırılmayacak bir yapım olabilir!

Kaynak: HABER MERKEZİ