Emeklilere Kurban Bayramı Heyecanı: 3 Maaşlık Ödeme ve EYT'lilere Önemli Uyarı! Emeklilere Kurban Bayramı Heyecanı: 3 Maaşlık Ödeme ve EYT'lilere Önemli Uyarı!

Isparta'da evini taşımak isteyen bir vatandaş, karton koli fiyatlarındaki yüksek artışa tepki gösterdi.

Evini taşımak, eşyalarını düzenlemek ya da işlerini paketlemek isteyenler için vazgeçilmez bir yardımcı olan karton koliler, son zamanlarda beklenmedik bir şekilde gündeme oturdu. Özellikle Isparta'da yaşayan bir vatandaşın sosyal medyada yaptığı paylaşım, bu basit ancak hayati ürünün fiyatlarındaki artışın altını çizdi. En düşük fiyatlı karton kutuların bile oldukça yüksek seviyelere ulaştığı bir dönemde, durumun vahameti iyice gözler önüne serildi.

Pek çok kişinin ev taşımak ve çeşitli işlerde kullandığı karton kutuların en düşük fiyatı olan eni 40, boyu 30 ölçülerindeki karton kutunun Isparta'da 30 lira olduğu belirtildi. Karton kutuların boyutlarına göre fiyatlarının tane başına 200 liraya kadar çıktığı ifade edildi. Bir İspartalı vatandaş, sosyal medyada yaptığı paylaşımda bu duruma hayretler içinde olduğunu belirterek sitem etti.

Editör: Hatice Kübra Savaş