Takma kirpik nasıl takılır? Sorusu her kadının takma kirpik deneyimlemesi sırasında araştırdığı bir konudur. Kirpiklerinizin daha uzun ve gür olmasını sağlayarak daha çekici bakışlar elde etmek istiyorsanız takma kirpik kullanarak bu görüntüye sahip olabilirsiniz. Binlerce model ve seçeneğe sahip takma kirpikler hakkındaki püf noktalar yazının devamında

Püf Noktalarıyla Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpikler son dönemde makyajın tamamlayıcısı olarak görülen makyaja ek parçalardır. Özel günlerde kullanımının yanı sıra günlük kullanım içinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Yengeç Burcu İçin Kritik Gün! 12 Temmuz 2024'te Neler Olacak? Yengeç Burcu İçin Kritik Gün! 12 Temmuz 2024'te Neler Olacak?

Makyajın aşamalarından olan takma kirpik kullanımı, modanın yön vermesiyle günden güne daha da yaygınlaşıyor. Tek tek takılan veya bütün bir parça halinde takılan kirpikler bulunmaktadır. Tek tek takılan kirpikler takması zor olmasına rağmen, daha doğal bir görünüm sağlamasından dolayı günlük kullanımda tercih edilmektedir. Tek parça halinde olan kirpiklerde ise evde kendinize kirpik takmak istiyorsanız, öncelikle izlemeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır.

Takma Kirpik Nasil Takilir 3

1- Kirpik Boyu Ayarla

Öncelikle kirpiklerin gözünüze uygun bir şekle sahip olması için keserek yapıştırmak için hazır hale getirin. Kirpiği gözün dış köşesine doğru daha uzun kalacak şekilde ayarlayın. Artık gözünüz için çok geniş olmadığından eminseniz, bir sonraki yapıştırıcıyı sürme aşamasına geçebilirsiniz.

2- Yapıştırıcı Sür

Kirpik yapıştırıcısını küçük bir fırça ile kirpik şeridinin dışına doğru sürün. Yapıştırıcıyı sürdüğünüz anda hemen yerleştirmeyin, makyaj altı krem gibi düşünerek kısa bir süre yapıştırıcının kurumasını bekleyin.

3- Yerleştir

Kirpik şeridini önden değil yukarıdan aşağıya doğru indirin. Bu sayede, kendi kirpik çizginize en yakın olan noktaya denk getirebilirsiniz.

Takma Kirpik Nasil Takilir 2

4- Yapıştırıcının Kuruması

Kirpik şeridini en uygun yere yerleştikten sonra, bastırmanıza ya da kirpiği tutmanıza gerek yoktur. Tek tek takma kirpik nasıl takılır? Yapıştırıcı sürülen her bir kirpik cımbız ile tutulur ve göz kenarından başlayarak iç kısma doğru tek tek yapıştırılır. Bu aşamada dolgun bir görünüm ede ermek için mümkünse kirpik aralarına yapıştırmanız daha iyi olacaktır.

5- Makyaj ile Tamamla

Takma kirpiğin, gözün ile tam bir uyum içinde olması için kirpik dibine eyeliner sürün.

Takma kirpiği uyguladıktan sonra doğal ve takma kirpiklerin birbirine daha iyi şekilde tutunması için rimel sürmeniz iyi olacaktır. Bunu uygulama takma kirpiğin ömrünü kısaltsa da çok daha doğal kirpiklere kavuşmanız mümkün olacaktır. Rimel tercihini ise ten rengine ve makyaj tercihine göre koyu gri, siyah ya da kahverengiden yana kullanabilirsiniz. Rimel uygulamasında zikzak hareketler ile sürmek kirpiklerin birbirleri arasına ulaşmasına yardımcı olacaktır.

6- Kullanımı Nasıl Olmalı? Takma Kirpik Nasıl Takılır?

En kolay kirpik takma tekniklerini denediniz ve sonuç gayet başarılı ilerleyecek. Sıra kirpiğin formunu korumak ve gözden çıkarılması aşamasında. Takma kirpiklerde rimel kullanımı pek uygun görülmez, temizleme aşamasında ise yapıştırıcının gözden tamamen çıktığına emin olmak gerekir.

Doğru temizlenmediğinde alerjik reaksiyon oluşturması gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kaynak: İsmail Atız