Kara para aklama olaylarıyla gündemden düşmeyen Dilan Polat 7 aydır cezaevindeydi. Cezaevinde olan Polat hakkınde yeni bir haber geldi ve birçok kişi “Dilan Poalt intihar mı etti?” Sorusunu araştırmaya başladı . İşte Cezaevindeki Dilan Polatı’ın son durumu.

Sosyal medya paylaşımlarıyla ün kazanıp güzellik merkezi işleten Dilan Polat ve eşi Engin Polat örgüt kurma ve kara para akşama suçlarıyla tutuklanmıştı. Bunların yanı sıra Polat çifti silahlı saldırıya azmettirme suçu ile de yargılanıyor. 

Geçtiğimiz günlerde Dilan Polat ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cezaevindeki fenomenin intihara kalkıştığı ortaya çıktı. Silivri Marmara Cezaevi’nde yatab Dilan Polat intihar girişimi üzerine hastaneye kaldırıldı. 

dilan-polat-16

Bursa'da sular ne zaman gelecek? Bursa'da sular ne zaman gelecek?

Tutuklu Yargılanan Dilan Polat İntihara Kalkıştı: Sinir Krizi Geçirdi ve Hastaneye Kaldırıldı!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu yargılanan Dilan Polat, mahkemenin tutukluluğuna devam kararı vermesinin ardından sinir krizi geçirerek intihara kalkıştı. Polat'ın koğuşta "Ölmek istiyorum" diye bağırması üzerine acil olarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Hastanede yapılan muayenede, Polat'ın kollarında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler tespit edildi.

Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Müvekkilim Dilan Polat'ın büyük bir sinir krizi geçirip kendine zarar verdiği doğrudur. Ancak bu zararı ne ile verdiği konusunda bilgim yok" dedi. Polat'a hastanede psikolojik tedavi uygulanmaya başlandıktan sonra tekrar cezaevine gönderildiği belirtildi.

Dilan Polat'ın intihar girişimi, tutuklu yargılanma sürecindeki stresin ve psikolojik baskının boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi. Olayla ilgili detaylı soruşturma devam ederken, Polat'ın sağlık durumu yakından takip ediliyor.

Editör: Hatice Kübra Savaş