Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) 1. Olağan Burdur Merkez İlçe Kongresi yapıldı. Mevcut Başkan Hüseyin Candan yeniden DEVA Partisi Burdur Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Burdur Merkez İlçe Kongresi yapıldı. Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye DEVA Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu üyesi Meltem Gürler, DEVA Partisi Burdur İl Başkanı Hakan Büyüktopbaş, DEVA Partisi Isparta İl Başkanı Şaheste Özer Ceylan, DEVA Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar, DEVA Partisi Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Candan, DEVA Partisi Isparta Merkez İlçe Başkanı Ahmet Taylan, Gelecek Partisi Burdur Merkez İlçe Başkanı Osman Peltekoğlu, bazı STK Temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre faaliyet raporu ve mali raporun okunup ibra edilmesiyle devam etti.

Siyasi konuşmalar bölümünde ise DEVA Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu üyesi Meltem Gürler, DEVA Partisi Burdur İl Başkanı Hakan Büyüktopbaş ve DEVA Partisi Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Candan katılımcılara konuşma yaptı.

“Biz Türkiye’nin yarınlara umutla bakmasını istiyoruz”

DEVA Partisi Genel Merkez Kurucular Kurulu üyesi Meltem Gürler; “Tamamen kendi başına yola çıkan, herhangi bir mirasın üzerine konmayan, parti kadrolarının %80’i hayatında ilk kez siyaset yapan bir parti organik biçimde teşkilatlanmanın ilk kısmını başarıyla tamamladı. Bu hepimizin gayretleriyle oldu. Hedefimiz geniş temsil kabiliyeti olan, güçlü bir parlamentonun ülkenin yönetiminde söz sahibi olması. Zira Türkiye tek bir insanın iradesi ve kararlarıyla yönetilemeyecek kadar büyük bir ülke. Biz Türkiye’nin yarınlara umutla bakmasını istiyoruz. Gençlerin başka ülkelere gitme hayalleri kurmadığı bir ülkemiz olsun istiyoruz. İyi eğitim alabilmelerini, özgür yaşayabilmelerin, dünyaya açık olabilmelerini, dünyayla yarışabilmelerini istiyoruz. Her vatandaşımızın bilgiye ulaşabilmesini, kendini geliştirebilmesini, rahat ve refah içinde yaşamasını istiyoruz. Sayın Genel Başkanımızın hep söylediği gibi Türkiye yoksulluğa teslim olmak zorunda değil. Kendi dinamikleriyle sadece doğru planlamalar yapıp, doğru kararlar alıp uygulayarak ve riyakatli kadrolarına fırsat vererek bu tıkanmışlığı çok kolay aşabiliriz. Hepimize çok iş düşüyor. Türkiye’nin önünü hep birlikte açacağız.” dedi.

“Haksızlığa uğramışların hakkını iade etmeye geliyoruz”

DEVA Partisi Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Candan; “Bir umut hareketi olarak kurulan partimiz, tarihsel bir sorumlulukla ülkemizin sorunlarına çözüm bulabilmek üzere yola çıkmıştır. Bu yolculuğun en temel amacı düşünce özgürlüğüne vurulan zincirlerin kırılmasıdır. Geleceğimizin ve beraberliğimizin teminatı olan, ancak sadece dillerde yer alan demokrasimizin yeniden canlandırılmasıdır. Devletin temeli insanlarımızın en büyük güvencesi olan ve yokluğunu en çok hissettiren adaletin sağlanmasıdır. Gönüllere korku veren, nefretten beslenen siyasi anlayışın artık milletimizin üzerinden el çekmesidir. Biz DEVA ailesi olarak her farklı düşünceye saygı duyuyor ortak aklın ve istişare kültürünün yerleşmesini istiyoruz. Biz gençlerin özgür olabildiği yabancı ülkelere gitme hayali kurmadığı, çalışanın, işçinin, emeklinin, esnafın, köylünün, çiftçinin kazancıyla geçinebildiği her vatandaşın kendini güvende hissettiği bir ülkemiz olsun istiyoruz. Burada benim ve tüm ekibimizin amacı demokrasi kültürünü yeniden yeşertmek ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulabilmektir. Kanayan yaralara merhem olmaya geliyoruz. Haksızlığa uğramışların hakkını iade etmeye geliyoruz. Her insanımızı bağrımıza basmaya, dertlerine derman arayanlara deva olmaya geliyoruz.” diye konuştu.

“Burdur’un devası var ve biz varız”

DEVA Partisi Burdur İl Başkanı Hakan Büyüktopbaş; “Bildiğiniz gibi Demokrasi ve Atılım Partisi olarak tüm illerde teşkilat kurarak binlerce kişilik bir aile olduk. Hızla genişleyen kadrolarımız ülkemizin DEVA Partisi’ne ne kadar ihtiyacı olduğunu gösteriyor. İhtiyaç vardı çünkü uzun zamandan beri ülkemiz kötü yönetiliyor. İhtiyaç vardı çünkü; halkımızın dertlerini dinleyen, anlayan ve bu dertlerin çözümüne talip olan kimse yoktu. İhtiyaç vardı çünkü; hukuk, adalet, demokrasi can çekişiyor, ekonomi ağır bir kriz içinde. Eğitim, sağlık tüm alanlar kötüye gidiyor. İşte biz ülkemizin demokrasi ve atılıma şiddetle duyduğu ihtiyaç nedeniyle DEVA Partisi olarak halkımızın yanında olmayı kendimize görev edindik. DEVA Partisi kadınlarla, gençlerle, işçilerle, çiftçilerle, esnaflarla, emeklilerle ve öğretmenlerle eşitlik için adalet için yola çıktı. Çözüm haritamız belli. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız. Biz Türkiye’nin haysiyetli insanları için buradayız. Artık Türkiye’nin devası var. Burdur’un da devası var ve biz varız.” ifadelerini kullandı.

Dilek ve temennilerin ardından oy kullanma işlemine geçildi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) 1. Olağan Burdur Merkez İlçe Kongresi’ne tek aday olaraj giren mevcut başkan Hüseyin Candan, güven tazeleyerek yeniden Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Burdur Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Candan’ın yönetiminde şu isimler var; “Ali Tokmakcı, Halil Vergili, Hasan Karakaya, Kamil Çetin, Muhammed Hüsrev Bilgili, Mustafa Akkan, Nafiye Şahin, Merve Korkmaz, Ayten Şen, Bahar Güzel, İbrahim Yuva, Olgun Aşcı, Canan Solak ve Fatih Çalıkuşu”

MUHAMMET FATİH BAŞCI