Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde 4/B sözleşmeli statüde personel alımı için başvurular devam ediyor. Peki başvuru şartları neler? Hangi pozisyonlara personel alınacak? Adaylarda aranan nitelikler neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak?

Şok Ayrılık! Bülent Ersoy Dünya Güzellerim Tatilde Programından Neden Ayrıldı? Şok Ayrılık! Bülent Ersoy Dünya Güzellerim Tatilde Programından Neden Ayrıldı?

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI PERSONEL ALACAK

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel şartları taşımak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Askerlikle ilişiği olmamak 18-40 yaş aralığında olmak

POZİSYONLAR VE GEREKLİ NİTELİKLER NELER?

İngilizce İletişim Personeli (Simultane):Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Kültürü, Çeviri Bilimi (İngilizce), İngiliz Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz ve Rus Dilleri ve Edebiyatları, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce-Fransızca Mütercim ve Tercümanlık, İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat, Rus ve İngiliz Dilleri ve Edebiyatları bölümlerinden mezun olmak. Rusça İletişim Personeli (Simultane):En az lisans düzeyinde yükseköğrenim mezunu olmak.

Fransızca Mütercim Tercüman:2022-2023 KPSS'den en az 55 puan almış olmak Fransızca Mütercim ve Tercümanlık, Fransızca Öğretmenliği, İngilizce ve Fransızca Mütercim Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak. Bulgarca Mütercim Tercüman:Bulgar Dili ve Edebiyatı, Bulgarca Mütercim ve Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak.

BAŞVURULAR NEREDEN VE NASIL YAPILACAK?

Adaylar, 8 Temmuz - 19 Temmuz 2024 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilecekler. Başvurular sadece online olarak kabul edilecek ve kariyer kapısı internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

Kılavuz: https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2024/06/20240625-4-7.pdf

Kaynak: Haber Merkezi