Burdur'da yaşayanlar dikkat! Meteoroloji uyardı Burdur'da yaşayanlar dikkat! Meteoroloji uyardı

Burdur siyasetinde 1970'li yılların önde gelen isimlerinden biri olan Ahmet Mukadder (Mukatter)  Çiloğlu'nun vefat ettiği öğrenildi.
Burdur'da merkez sağ akımı, Adalet Partisi'ni (AP) temsil eden sembol ailelerden biri olan Çiloğlu ailesine mensup olan Ahmet Mukatter Çiloğlu, 1969 genel seçimlerinde Adalet Partisi'nden Burdur Milletvekili seçildi.
TBMM'nin 14. Yasama Dönemi'nde 1973 yılına kadar Burdur Milletvekili olarak görev yapan Ahmet Mukatter Çiloğlu, 86 yaşında vefat etti.
Yüce Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Burdur'un önde gelen ailelerinden Çiloğlu ailesinin fertlerinden biri olan Ahmet Mukadder (Mukatter) Çiloğlu, Burdur efsane Milletvekillerinden ve Devlet Bakanlığı yapan Mustafa Çiloğlu'nun da Abisi...

Ahmet Mukatter Çiloğlu için 4 Temmuz 2024 Perşembe günü sabah saat 10.00'da TBMM'de tören düzenlenecek, öğleden sonra (ikindi namazı) memleketi Burdur'da şehir merkezinde Asri Mezarlık'ta toprağa verilecek.

Ahmet Mukatter Çiloğlu, Burdur'a ve Türkiye'ye hizmet eden bir isim... Adalet Partisi'nin önemli bir figürü olan Çiloğlu, merkez sağın Burdur'da güçlü bir temsilcisi olarak tanınmıştır. Ahmet Mukatter Çiloğlu'nun vefatı, ailesi ve yakınları için büyük bir üzüntü kaynağı olmuştur. Çiloğlu ailesi, Burdur'da Adalet Partisi'ni temsil eden sembol ailelerden biri olarak biliniyor...

Kaynak: BURDUR YENİ GÜN MEDYA