3-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Burdur Valiliği, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinasyonunda çeşitli programlar düzenlendi. Bu programlardan biri de 6 Haziran Perşembe günü Burdur Adile Önal Anaokulu’nda gerçekleştirildi.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 14.17.57

Adile Önal Anaokulu’nda, Kütüphane Müdürlüğü'nün katılımıyla sıfır atık atölyesi kuruldu. "Çevre Müfettişleri" etkinliği kapsamında anaokulu öğrencileri, geri dönüştürülebilen malzemelerden hazırladıkları kıyafetlerle bir defile düzenledi. Bu etkinlikte, beş yaş grubunun düzenlediği halkoyunları gösterisi de büyük beğeni topladı. Öğrenciler, geri dönüştürülebilen malzemelerden yapılmış kostümlerle kırmızı halıda yürüyerek seyircileri selamladılar. Minik öğrencilerin renkli kıyafetleri ve sevimli selamlamaları, öğretmenler, veliler ve diğer seyirciler tarafından alkışlarla karşılandı.

Whatsapp Image 2024 06 06 At 14.17.27

Meteoroloji'den Uyarı: Fırtına Bekleniyor Meteoroloji'den Uyarı: Fırtına Bekleniyor

Defile sonrasında sıfır atık atölyesinde gerçekleştirilen el sanatları sergisi ve tasarlanabilir oyunlar, katılımcılarla buluştu. Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında sürdürülebilir bir yaşamın, sıfır atık bilincinin ve temiz çevre, temiz hava, temiz hayat bilincinin önemi vurgulandı.

Kaynak: YENİ GÜN MEDYA