Fuarın 4 gün boyunca devam edeceği ve ziyaretçilerin ürünleri satın alabileceği belirtiliyor.

Hünerli Eller Kadın Girişim Kooperatifi'nin sunduğu ürünler arasında su böreği, ceviz ezmesi, haşhaş helvası, şerbetli tatlılar, poğaçalar, ev kurabiyeleri, Burdur bisküvisi, tatlı ve tuzlu kurabiyeler, çörekler, kabak helvası, reçel, turşu, tarhana, erişte ve bulgur gibi çeşitli gıda ürünleri bulunuyor.

Kooperatif, kadınlara destek olmak ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla gönüllü olarak çalışabilecekleri bir ortam sunuyor. Hünerli Eller Kadın Girişim Kooperatifi Başkanı Kadriye Ayan kooperatifin işleyişi ile ilgili olarak, “Hanımlarımız kooperatifte gönüllü olarak çalışıyor, yani her gün oraya gelip gönüllü olarak bizimle birlikte bu üretimi yapmaya çalışıyorlar ellerinden geldiğince bize destek oluyorlar.  Kooperatifi büyütmek için bu tür bir şey başlattık kadınlara hem destek olmak hem de evde boş oturmasın bir şeyler öğrensinler istedik bu şekilde devam ediyoruz. Fuara da herkesi bekliyoruz.” dedi.

Hünerli Eller Kadın Girişim Kooperatifi, fuar sırasında çeşitli geleneksel Burdur lezzetlerini sergiliyor ve ziyaretçilere sunuyor. Ayrıca kooperatif, kadınların becerilerini geliştirmelerine ve üretim sürecine katkıda bulunmalarına olanak tanıyan bir ortam sağlıyor. Fuar süresince ziyaretçiler, kooperatifin ürünlerini satın alabilir ve evlerine götürebilirler. Ayrıca kooperatif, kadınların gönüllü olarak katıldığı üretim süreciyle ilgili bilgi veriyor ve destek olmalarını teşvik ediyor.

Diyaliz Sonrası Vefat Eden Yaşlı Adam Burdur'da Toprağa Verildi Diyaliz Sonrası Vefat Eden Yaşlı Adam Burdur'da Toprağa Verildi

BURDUR YENİ GÜN MEDYA-ÖZEL HABER

Editör: Hatice Kübra Savaş