Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy'un cesaret ve vakarından ilham alarak, zulme karşı her zaman hakkın yanında yer almanın tarihi ve ahlaki sorumluluğunu hatırlattı.

Gazze'deki zulüm, tüm insanlığın vicdanını kanatan bir vahşete dönüşmüş durumda. Üniversite, sessiz kalmamanın, bu vahşete tepki göstermemenin asil Türk milletine yakışmayacağını vurguladı. Adaletin ve hakkaniyetin savunucusu bir milletin evlatları olarak, zulme sessiz kalmamanın mümkün olmadığını belirtti.

Dünya kamuoyunu, İsrail'in haksız ve zalimane saldırılarına karşı sesini yükseltmeye, Filistin halkının yanında durmaya ve barışçıl bir çözüm için adım atmaya çağıran üniversite, evrensel insani değerleri ve demokrasiyi savunmanın sorumluluğunu taşıdığını ifade etti.

Üniversite, Gazze protestoları sırasında bilim insanlarının ve öğrencilerin karşılaştığı hukuk dışı müdahaleleri ve mağduriyetleri derin bir üzüntüyle izlediğini belirtti. Bu süreçte ifade özgürlüğü çerçevesinde mağduriyet yaşayan tüm bilim insanlarına ve öğrencilere kapılarının açık olduğunu beyan etti.

_DSC8122-1

Barışın ve insan haklarının savunucusu olmayı sürdüreceklerini vurgulayan üniversite, zalimlere dur demenin güçlü bir irade gerektirdiğine inandığını ifade etti.

Üniversitenin dayanışma ve birlik ruhuyla verdiği mesajın, tüm dünyaya yayılmasını temenni ettiği belirtildi. Mazlumların sesini duyurmak ve adaletin peşinden gitmek için hep birlikte mücadele edeceklerini vurguladı. Katılımcılara teşekkür eden üniversite, mazlum coğrafyalarda zulüm gören Müslüman kardeşlere Allah'ın yardımını niyaz etti.

Burdur’daki Diyaliz Olayında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 3’e Yükseldi Burdur’daki Diyaliz Olayında Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 3’e Yükseldi

_DSC8202

Kaynak: MAKÜ Basın