Tozkoparan İskender dizisine olan hayranlığıyla başlayan tutkusu, Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Gençlik Merkezi'nde açtığı kurslarla profesyonel bir şekle dönüştü. Okçuluk, zorlu bir spor olmasına rağmen Melisa, azmi ve kararlılığıyla başarıya ulaşabileceğini kanıtladı. Türkiye genelinde yapılan yarışmalarda üstün performans sergileyerek ailesinin de desteğiyle Türkiye ikincisi unvanını kazandı.

Burdur'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu Burdur'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

Okçuluğun sadece fiziksel becerileri değil aynı zamanda disiplini de gerektiren bir spor olduğunu söyleyen Melisa, bu disiplini titizlikle uygulayarak yarışmalara hazırlandı. Her yarışmada karşılaştığı kuralları öğrenerek kendini geliştiren genç sporcu, bu sayede rakiplerine üstünlük sağladı.

Melisa'nın Burdur Yeni Gün Medya'ya verdiği röportaja göre başarısının ardında ailesinin büyük bir rolü var. Onların sonsuz desteği ve teşviki, Melisa'nın güvenini pekiştirdi ve hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemesini sağladı. Ayrıca kendisi küçük ama başarısı büyük olan sporcu Melisa, kendisi gibi okçulğa ilgi duyabilecek arkadaş ve akranları için Yeni Gün Medya aracılığı ile bir mesaj iletti. "Kendine güvenirlerse olabilir, herkes yapabilir. Çalışmalarına odaklanmaları gerkeiyor. Ama bazen olamasa bile pes etmek gerekmiyor."dedi.

Melisa'nın gözü şimdi dünya şampiyonluğunda. Sağlıklı beslenme ve yoğun antrenmanlarla bu hedefine adım adım yaklaşan genç sporcu, dünya birincisi olma hayaline emin adımlarla ilerliyor.

Kaynak: BURDUR YENİ GÜN MEDYA ÖZEL HABER