Fenerbahçe Formalı Seyirciler, Antalyaspor Maçına Alınmadı! Fenerbahçe Formalı Seyirciler, Antalyaspor Maçına Alınmadı!

Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi’nde 25 Mayıs günü diyaliz sonrası rahatsızlanan ve 3 kişinin yaşamını yitirdiği olaydan sağ kurtulan Şahlan Demirci (54) “Her zaman seans bittikten 10 dakika sonra yatağımdan kalkıyordum. O gün kalkamadım. Vücudumda bir uyuşma oluştu, başım döndü, midem bulandı. Acil servise indirildim. Sonrasını hatırlamıyorum” dedi.

Diyaliz sonrası fenalaşan hastalardan Şahlan Demirci, yaşadıklarını www.gundemburdur.com’a  anlattı. 7 yıldır diyaliz hastası olduğunu söyleyen Şahlan Demirci, “25 Mayıs Cumartesi günü sabah 08.00’de diyaliz seansım başladı. 12.30’da bitti. Her zaman seans bittikten 10 dakika sonra yatağımdan kalkıyordum. O gün kalkamadım. Vücudumda bir uyuşma oluştu, başım döndü, midem bulandı. Elim ayağımda canım kesildi. Yatağıma yatmak istedim yatamadım. Hasta bakıcılar tarafından acil servise indirildim. Daha sonrasını hatırlamıyorum. Bilincim kaybolmuş” dedi.

İlk müdahalenin acil serviste yapıldığını belirten Demirci, “İlk müdahaleyi orada yapmışlar. Daha sonra Bucak Devlet Hastanesi’ne sevk etmişler. Orada 6 saatlik bir diyaliz seansı sonrası bilincim açıldı, kendime gelmeye başladım. Beni daha sonra yeni açılan Antalya Şehir Hastanesi’ne sevk ettiler. Orada iki gün yoğun bakımda yattım. Bilincim açıktı. Hastalardan entübe olanlar vardı, 3’ü hayatını kaybetti. Ben iki gün yoğun bakımda, bir gün de normal serviste yatıp taburcu oldum. Medyadan öğrendiğim kadarıyla soruşturma devam ediyormuş. İki şirket elemanı tutuklanmış” diye konuştu.

Olayla ilgili kendisinin şikayetçi olmadığını anlatan Şahlan Demirci, “Ben şikayetçi olmadım vicdanen. Karakola çağırdılar, şikayetçi olmadım. Ölebilirdim de. Yapacak bir şey yok. Benim düşüncem bu. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Gerekli tahkikatlar yapılıyor. İnşallah aydınlığa kavuşur. Suçlu olanlar cezasını çeksin. Tedavime Burdur’daki özel diyaliz merkezinde devam ediyorum. Çevre il ve ilçelere giden arkadaşlarım var. Bir kaza olduğunu düşünüyorum. İstenilerek bir şey yapıldığını düşünmüyorum. Teknik hata diyorum. Ölebilirdik netice de ama kasıtlı bir şey olduğunu düşünmüyorum.”dedi.

Kaynak: Gündemburdur