Türkiye genelinde bugün başlayan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ilk oturumu için 3 milyondan fazla kişi istediği üniversitelere yerleşebilmek için ter dökmeye başladı. Burdur’da da sınav heyecanı yaşanırken bazı öğrenciler sınava geç kaldıkları için içeriye alınmadı.

Burdur’da da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu saat 10.15’te başladı. 165 dakika sürecek olan sınav için öğrenciler erken saatlerden itibaren sınava girecekleri okul önlerine velileri ve yakınları ile geldi.

Burdur'da Uluslararası Başarılı Kuaför Kaza Kurbanı Burdur'da Uluslararası Başarılı Kuaför Kaza Kurbanı

Burdur’da sınava girecek olan öğrenciler heyecanlı dakikalar yaşadı. Son saniyede salona girmek isteyen öğrenciler koşarak gelirken, saat 10 kuralarını geçirenler ise sınava alınmadı.

"İki dakika ile sınavı kaçırdı"

Sınava girmek için Bucak ilçesinden geldiğini söyleyen bir kadın, otobüsten dolayı sınavı 5 dakika ile kaçırdığını söyledi. Kadın, yetkililere kendini anlatmaya çalışsa da sınava giremedi. Yine sınava geç kaldığı için sınava giremeyen bir kişi de kimliğini arabada unuttuğunu söyledi. Arabadan kimliğini alıp tekrardan okula girmeye çalışan kişi de 2 dakika ile saat 10 kuralına takılarak sınava giremedi. 

Fghgs-1Dfdbg-1Dfdf-1Fgfhs-1Jhgfd-1

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI