Burdur'da domates alış fiyatı 20-22 TL'den başlarken, pazar tezgahlarında 35 TL'ye kadar çıktı. Ancak dün yaşanan soğuk hava, domates satıcılarını da etkiledi. Ürünü hemen bitirip gitmek isteyen esnaf, domates fiyatını 25 TL'ye kadar indirdi. Soğuk hava, vatandaşın da kârını azalttı.

WhatsApp Image 2024-01-31 at 11.52.58

Burdur'da domates satıcılığı yapan Ömer Bozdemir, "Domates fiyatı çok yükseldi. Biz de pazar tezgahlarında 35 TL'den satmaya başladık. Ama dün soğuk hava bastırdı. Ürünümüzü elden çıkarmak istedik. Sabah saatlerinde 35 TL olan domatesi öğleden sonra 25 TL'ye düşürdük. Ama yine de çok satamadık. Soğuk hava, bizim kârımızı azalttı." dedi.

Burdur'da Bunu İlk Defa Görenleriniz Olacak Burdur'da Bunu İlk Defa Görenleriniz Olacak

WhatsApp Image 2024-01-31 at 11.52.58 (2)

Burdur'da domates tüketen Fatma Yılmaz ise, "Domates fiyatı çok pahalı. Biz de çok alamıyoruz. Dün pazarda fiyatı 25 TL'ye düştüğünü gördük. Biraz daha uygun diye aldık. Ama yine de çok zorlanıyoruz. Tabi hem ekonomik dagalanmanın hem de mevsimin etkisi çok ama artık domates salatalık bunlar sofraların demirbaşı gibi. Bu sebepe domatesi uygun fiyata almak istiyoruz." diye konuştu.

Burdurlu Balıktan Vazgeçmez! Vatandaş Sıraya Girdi Burdurlu Balıktan Vazgeçmez! Vatandaş Sıraya Girdi