Burdur'da bulunan metruk binalar, şehrin güvenliğini tehdit ediyor. Son olarak Sakarya Mahallesi'nde yer alan bir metruk bina, belediyenin aldığı yıkım kararının ardından yıkım işlemleri başlatıldı. Mahalle sakinleri metruk binaların yıkım işlemlerinin sürmesini istedi.

KAMU-SEN Burdur: "İsraftan tasarruf olur, emeğin hakkından tasarruf olmaz" KAMU-SEN Burdur: "İsraftan tasarruf olur, emeğin hakkından tasarruf olmaz"

Burdur'da bulunan eski ve metruk binalar tehlike arz ediyor. Metruk binaların sayısının fazla olması, halkın endişesini artırıyor. Sakarya mahallesinde okulun olması ve öğrencilerin metruk binaların bulunduğu yolları kullanması öğrenci velilerini de korkutuyor. Bugün Sakarya Mahallesi'nde bulunan metruk binanın yıkımı, mahalle sakinleri tarafından olumlu bir adım olarak karşılandı.

Mahalle muhtarı Canan Akgün, mahallelerindeki metruk yapıların artan bir risk oluşturduğunu belirtirken, binaların yıkılması gerektiğini vurguladı. Akgün, halkın güvenliği için bu tür binaların bir an önce temizlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI-İSMAİL ATIZ- ÖZEL HABER