Burdur’da ilk defa kurulan Antika Pazarı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği pazarda, fotoğraf makineleri, saatler, telefonlar, pikaplar, eski paralar, madalyalar, Osmanlı dönemine ait kılıçlar ve çeşitli savaş malzemeleri ile köylerde kullanılan tarım ve mutfak araç gereçleri gibi birçok antika vatandaşların beğenisine sunuldu.

Antikacı Sinan Dereli’nin girişimleriyle kurulan Antika Pazarı’na AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan’da gelerek tezgâhları gezdi.

Antikacı Sinan Dereli, “Uzun sürelerdir bu işlerle uğraşıyoruz. Güzel bir Pazar yapalım dedik. Bu proje aklımızda vardı, gerçekleştirdik. Sağ olsunlar İzmir’den Ankara’dan Konya’dan Eskişehir’den esnaf dostlarımız bizleri yalnız bırakmadı ve tezgâhını açtı. Çok güzel bir proje ve ekmek kapısı oldu. Burdur’umuza hayırlı, uğurlu olsun. İlk gün olmasına rağmen ilgiden çok memnunum. Beklentimizin üzerinde oldu, daha da güzel olacak inşallah.” dedi.

Milletvekili Bayram Özçelik ise; “Bugün Burdurumuzda ilk defa gerçekleştirilen antika ve eski eşyalar üzerinde hobi olarak vatandaşlarımızın başladığı ama daha sonra bunu gerçekten büyük bir aşkla, heyecanla yaptıkları antika pazarı kurulmuş oldu. Birçok ilden, özellikle komşu vilayetlerde de yapılmayan bir organizasyonu şu anda Burdur’da yapılmış olması, bunun içinde emek sarf eden öncü arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’de şunları söyledi; “Sinan kardeşimize bu antika pazarını bize kazandırdığı, şehre kazandırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Heyecan var, insanlarda merakla geliyorlar. Çünkü her bakılan eşya da eskiyi yad ediyoruz, anıyoruz ve böylelikle hepimizde çok mutlu oluyoruz.”

MUHAMMET FATİH BAŞCI