Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir Sen) Burdur Şubesi tarafından Anneler Günü etkinliği düzenlendi.

Öğretmenevi İstasyon Şubesi'ndeki etkinliğe Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Murat Bulut, Eğitim Bir Sen Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çelikel Sevinç ile sendika üyesi öğretmenler katıldı.

“Tüm annelerimin anneler gününü kutluyorum”

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir Sen Kadın Kolları Başkanı Ayşe Çeliker Sevinç,“Eğitim Bir Sen, kadının sendikacılıkta ön planda olmasını isteyen bir sendikadır. Sendikamızda kadın sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur. Sendikacılık sadece erkeklerin değil kadınların da önde olması gereken bir yerdir. Saflarımızı bir ve sık tutmalıyız. Bu yüzden kadınların da sesinin erkekler kadar gür çıkması gerekmektedir. Hem okulunda hem kurumunda mesai harcayıp daha sonra evine gidip orada da ayrı bir ikinci mesaisine başlayan tüm annelerimin anneler gününü kutluyorum.” Dedi.

“Annelerimiz bizim varlık vesilemiz”

Şehit Akif Altay İlköğretim Öğrencilerden  Anlamlı Ziyaret Şehit Akif Altay İlköğretim Öğrencilerden Anlamlı Ziyaret

Eğitim Bir Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut ise şunları söyledi;

“Burdur Eğitim Bir Sen ailemizin 700’e yakın üyesi kadın üyelerimiz. Dolayısıyla Eğitim Bir Sen olarak bütün illerde olduğu gibi kadın çalışanlarımız Burdur’da da hem sayısal olarak fazla hem de örgütlü gücümüze en büyük desteği veren kitlemiz. Eğitim Bir Sen, 32 yıldır mücadelesini sürdüren güçlü bir kuruluş. Kadın Kollarımızla birlikte Genel Merkezimize Burdur’dan destek veren güçlü bir teşkilatız. Başta Filistin’deki annelerimiz, bütün mazlum, mağdur coğrafyadaki annelerimiz, şehit annelerimiz, Diyarbakır anneleri olmak üzere tüm annelerimizin gününü kutluyorum. Annelerimiz bizim varlık vesilemiz, en kıymetli hazinemiz. Biz bugünün bir gün olmasını asla kabul etmedik, çünkü; annelerimizin her günü olsa yeridir. Onların bizim üzerimizde emeği var.”

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI