Burdur’da 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında kapanış ve kokteyl programı düzenlendi.

Kapanış ve kokteyl programına AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, 58. Komando Eğitim Alay Komutanı Yavuz Çankaya, Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, TFF Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Mustafa Güder, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Şimşek, protokol üyeleri, STK temsilcileri ve Siyasi Parti temsilcileri, sporcular, antrenörler ve aileler katıldı.

Burdur Gençlik Merkezi’nde düzenlenen program saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Program Burdur ASKF Başkanı Mehmet Şimşek’in konuşmasıyla devam etti.

“Amatör spor, bir gönüllülük ve fedakarlıktır”

Mehmet Şimşek; “Amatör Spor Haftası her yıl Ekim ayının ikinci haftasında düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirilmektedir. İl Spor Merkezine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka bilincini kazanması ve bununla ilgili müsabakaların düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performanslarını görmeleri, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yönüyle kişi ve kurumların sponsorluk vermeye teşvik edilerek spora katılımlarının sağlanması, ülkemize spor bilincini ve spor kültürünü oluşturma amacıyla çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu kapsamda ilimizde de çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Profesyonelliğe geçiş noktasının en önemli köprüsü olan amatör spor, bir gönüllülük ve fedakarlıktır. Amatör spor ile uğraşan, fedakarlıklar yapan sporcuları, antrenörleri, kulüp yöneticilerini ve çocuklarını spora gönderen tüm anne, babaları yürekten kutluyorum. “dedi.

Mehmet Şimşek’in konuşmasının ardından Burdur İl Gençlik ve Spor Müdürü Orhan Kemerkaya ile Burdur Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım konuşma yaptı.

Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Orhan Kemerkaya, konuşmasında amatör sporun önemine dikkat çekerken dereceye giren sporcular, antrenörler ve yılın spor adamlarını tebrik etti.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporcular, antrenörler ve yılın spor adamlarına protokol üyeleri tarafından ödül verildi.

Program Gençlik Merkezi bahçesinde düzenlenen kokteyl programının ardından sona erdi.

Muhammet Fatih Başcı