Burdur İl Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda vatandaşları telefon dolandırıcılığına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Emniyet Müdürlüğü, asker, polis, hakim ve savcıların hiçbir şekilde vatandaşlardan para veya altın talep etmeyeceğini vurgulayarak, bu tür taleplerle karşılaşan kişilerin dolandırıcıların tuzağına düşmemesi gerektiğini belirtti.

Bucak Tapu Müdürü Taşcılar'ın Görev Yeri Değişti Bucak Tapu Müdürü Taşcılar'ın Görev Yeri Değişti

Paylaşımda, dolandırıcıların sıkça kullandığı yöntemlerden biri olan kendilerini resmi makamlar olarak tanıtıp, vatandaşları korkutarak para ve altın isteme girişimlerine dikkat çekildi.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Telefonda kendisini polis, asker, hakim veya savcı olarak tanıtıp, adınızın FETÖ/PDY, PKK gibi terör örgütü soruşturmasına karıştığını söyleyerek para ve altın isteyenlere kesinlikle inanmayın."

Emniyet yetkilileri, vatandaşların bu tür durumlarla karşılaştıklarında derhal 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramaları gerektiğini ifade etti. Ayrıca, dolandırıcılığın önlenmesi için vatandaşların bilinçli ve dikkatli olmalarının önemine dikkat çekildi.

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI