Burdur Devlet Hastanesi'nde, iki yıl önce by-pass ameliyatı geçiren bir hasta, göğüs ağrısı ve tıkanma şikayetleriyle Kardiyoloji Polikliniği'ne başvurdu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, hastanın tekrar anjiyo yapılmasına karar verildi.

Anjiyografi işlemi sırasında, hastanın by-pass damarlarının tıkalı olduğu tespit edildi. Hemen harekete geçen Uzm. Dr. Gökhan Sönmez ve anjiyo ekibi, 15 dakika süren başarılı bir işlemle hastaya stent takarak, kalbin yeterli düzeyde beslenmesini sağladı.

İşlem sonrası şikayetleri tamamen geçen hasta, sağlık durumunun düzelmesiyle birlikte şifa ile taburcu edildi. Dr. Gökhan Sönmez, işlem sonrası yaptığı açıklamada, "Hastamızın durumu ciddi olabilirdi, ancak hızlı ve etkili müdahale ile tıkanıklığı giderdik. Hastamızın sağlık durumu gayet iyi ve herhangi bir komplikasyon yaşanmadı" dedi.

Burdur Devlet Hastanesi, bu tür ileri düzey kardiyolojik müdahalelerle hastalarına en iyi sağlık hizmetini sunmaya devam ediyor. İki yıl önce by-pass ameliyatı olan ve yeniden sağlık sorunları yaşayan bu hastanın durumu, hastanenin uzman ekibi sayesinde başarılı bir şekilde çözüme kavuşturuldu.

Burdur'da Bilim Şenliği'nin Son Gününde Çok Özel Anlar Yaşandı Burdur'da Bilim Şenliği'nin Son Gününde Çok Özel Anlar Yaşandı

436351595 873167724827715 6701084508560863604 N

Kaynak: YENİGÜN MEDYA