Brezilya fönü, saçların uzun süre boyunca düz ve bakımlı görünmesine yardımcı olan bir uygulamadır. Saçlardaki kabarmaları önlemek için saç telinin etrafının, protein tabakası ile pürüzsüzleştirilmesi işlemidir. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Saçların dış etkenlere ve ısı uygulamalarına karşı korunamaması halinde keratin eksikliği oluşur. Keratinden yoksun kalan saçlarda kırıklar, dökülmeler, cansızlık ve matlık meydana gelir. Bu durumda saçlarınız bakıma ve keratin takviyesine ihtiyaç duyar. Keratin takviyesi alan saç ,eski sağlığına kavuşarak parlak, canlı ve oldukça sağlıklı bir görünüm kazanır.

Saçların bakımlı görünmesini sağlayan bu işlem sonrasında saçlarınızı günlerce yıkamaktan kaçınmanıza da gerek kalmaz. İşlem sonrası saça doğru bakım teknikleri uygulanırsa, etkisi üç ay kadar sürebilmektedir.

Brezilya Fonu 1024X682

Brezilya Fönü Evde Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü yapmak istiyorsanız saçınız için birçok riski göze aldığınızı unutmayın. Evde kendi başınıza uygulama yapmak için alternatif formaldehit içermeyen ürünler tercih etmeye özen gösterin. Çünkü kullandığınız ürünler içeriklerine göre değişiklik gösterebilir ve profesyonel kişiler tarafından uygulama gerektirebilir. Peki, doğru ürün tercihleri ile bu işlemi evde nasıl uygulayabilirsiniz? İşte, detaylar…

 • Öncelikle yama testi uygulayarak kullanılacak ürünlere alerjinizin olup olmadığına bakmanız gerekir.

 • Saçlar işlem öncesinde 3 (üç) kez şampuanlanarak yıkanır.

 • Saçlar havlu ile kurulanarak işlem için hazırlanır.

  Bugün Boğa Burcunda Büyük Enerji! 12 Temmuz 2024 Yorumları Bugün Boğa Burcunda Büyük Enerji! 12 Temmuz 2024 Yorumları
 • Üstten tutam tutam saçlar alınır, saç boyama işlemine benzer bir şekilde ürün saça yedirilir.

 • Saç ürüne doyduktan hemen sonra fön makinesi ile saçlarınızı kurutun. Bu aşama baş dönmesine neden olabilir, balkonda veya açık bir alanda saçlarınızı kurutmayı deneyin. Çünkü ısı ile saçınızdaki güçlü kimyasallar havaya yayılarak sizi rahatsız edecektir.

 • Saçlarınızı kuruttuktan sonra ürünü saçınıza sabitlemek için saçlarınızı düzleştirin. Titanyum plakalı düzleştirici tercih edebilirsiniz.

 • Sülfatsız bir şampuan kullanarak, saçlarınızı tekrardan yıkayın.

 • Saçlarınızı iyice duruladığınıza emin olduktan sonra maskenizi uygulayın ve 5 – 10 dakika kadar bekletin.

 • Maske uygulamasının ardından saçlarınızı tekrar yıkayın ve son olarak saç kurutma makinesi ile kurutun. Artık saçlarınız daha parlak, canlı ve düz görünecek.

Brezilya Fonu 2

Brezilya Fönü Fiyat Bilgisi Nedir?

Brezilya fönü yaptıranlar genellikle sosyal medyada uygulanan anlık indirimlerden faydalanmaktadır. Fiyat avantajlarını kullanmak için de güvenilir olmayan güzellik merkezlerine saçlarınızı emanet etmek gibi bir hata yapmayın. Yaptırdığınız yere göre fiyatlarda değişiklik görülebilir, ünlü saç merkezlerinin genellikle pahalı işlem yaptığını da unutmayın.

Brezilya Fonu 4

Brezilya Fönünü Bozan Şeyler Nelerdir?

Kalıcı fön uygulamasını yaptıranların yıkama esnasında kullandığı şampuanların içeriğinde parabens, sülfat, sls ve tuz bulunması fönün kalıcılığını bozabilir. Yıkama sonrası saçlarınızın fön makinesi ile kurutmayı ihmal etmeyin, kendiliğinden kurumasına izin vermeyin. Sık sık saçları toplamak, sert ve sıkıştıran toka kullanımından kaçının.

Kaynak: İsmail Atız