Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Salı Pazarı’nda esnafa ve vatandaşlara çorba dağıttı. Başkan Ercengiz, “Her zaman olduğu gibi sıcak çorbamızla yurttaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bunca yıldır Salı Pazarı’na gelip gidiyorum ilk defa bu kadar Salı Pazarı’nı seyrek gördüm. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Üretime önem vermeliyiz, daha çok üretimin içinde yer almalıyız, üretimi desteklemeliyiz.” dedi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, hava sıcaklığının sıfırın altında 4 dereceye kadar düştüğü Salı Pazarı’nda pazar esnafına ve vatandaşlara çorba ikram etti. Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyeleri de Başkan Ercengiz’e eşlik etti. Çorba dağıtımının ardından bir açıklama yapan Ercengiz, şunları kaydetti:

“Üretime önem vermeliyiz, daha çok üretimin içinde yer almalıyız, üretimi desteklemeliyiz”

“Salı Pazarı’ndayız. Her zaman olduğu gibi sıcak çorbamızla yurttaşımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bunca yıldır Salı Pazarı’na gelip gidiyorum ilk defa bu kadar Salı Pazarı’nı seyrek gördüm. Birkaç nedeninin olduğunu düşünüyorum.  En başta iklim koşulları. Bugün hava koşulları ilçelerimizden veya diğer kentlerden Burdur’a gelişi engellemiş durumda. Bunun yanı sıra vatandaşımızın, üreticinin, buradaki esnaf arkadaşların biraz da pahalılıktan şikâyet ettiğini duyuyorum. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Üretime önem vermeliyiz, daha çok üretimin içinde yer almalıyız, üretimi desteklemeliyiz. Bol olsun. Bol olursa bereketli olsun.

“Tasarruf etmeliyiz, israf içerisinde olmamalıyız”

Bugün kar yağıyor. Kar’ın yağışından çok mutluyuz. Bir haftadır bu yağışlarla birlikte yer altı stoklarımızın, rezervimizin de güçleneceğini düşünüyoruz. Suyumuzu da ürettiğimiz ürünü de doğru kullanmak zorundayız. Aksi halde pahalılıktan şikâyet etmek durumunda kalacağız. Tasarruf etmeliyiz, israf içerisinde olmamalıyız. Çünkü hem üretim zor hem de üretime ulaşmak zor. Ama yine de Burdur’un en ucuz gıda buluşma noktası Salı Pazarı bugün yine vatandaşımızın en ucuz şekilde gıdaya ulaştığı yer olarak hala önemini koruyor. Hem satıcıya hem üreticimize bol ve bereketli kazanç diliyorum. Bununla birlikte vatandaşımızı da aldıkları gıdaları afiyetle, sağlıkla yemelerini diliyorum.”

Muhammet Fatih Başcı