Tutuklu olan eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İBB adaylığıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. DEM Parti İstanbul Milletvekili Özgül Saki, Demirtaş'ın partiye İBB için adaylık başvurusu yaptığını duyurdu. Başak Demirtaş aday mı? DEM Parti İBB İstanbul adayı Başak Demirtaş mı?

DEM PARTİ İBB İSTANBUL ADAYI BAŞAK DEMİRTAŞ MI?
Konuyla ilgili Tele1'e konuşan DEM Parti İstanbul Milletvekili Özgül Saki, Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için adaylık başvurusu yaptığını doğruladı. Saki, Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu bugün yaptığını açıkladı.

SEZAİ TEMELLİ'DEN YENİ AÇIKLAMA
DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, son açıklamasında "Sayın Başak Demirtaş'ın adaylık için başvurması, bizi sevindirici bir şey. Biz, bu havuza herkesin başvurmasını istiyoruz ama tabii ki değerlendirmeyi komisyonlarımız ve MYK'mız yapacaktır." demişti.

Temelli, sosyal medya üzerinden yaptığı son açıklamada "Sayın Başak Demirtaş'ın "İstanbul için DEM Parti'ye başvuru yaptı" şeklinde bir açıklamam hiç olmadı. Basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yeni bir açıklamam da yok. Kamuoyunun bilgisine." ifadelerini kullandı.