Burdur’da 16 yaşındaki çocuklarına enjeksiyon yaptırmak için Devlet Hastanesi’ne gelen vatandaşlar acil servisteki hemşireleri darp etti.
Burdur Devlet Hastanesine 16 yaşındaki çocuklarına enjeksiyon yaptırmak için gelen aile enjeksiyon sırasında çocuğun kolunu acıttığı gerekçesi ile görevli hemşirelere saldırdı. Dışarda bekleyen yakınlarının da kavgaya karışması ile acil servis savaş alanına döndü.
Hasta yakınları hemşireler ile olayı yatıştırmaya çalışan güvenlik görevlilerine saldırdı. Arbede sırasında Devlet Hastanesi acil girişinin kapı camıda kırıldı. Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri olaya karışan 3 kişiyi gözaltına aldı.
Hemşire ve güvenlik görevlileri şahıslardan şikayetçi oldu.

“Bakan Koca’dan paylaşım”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından olayın takipçisi olacaklarına yönelik bir paylaşım yaptı.

Bakan Koca, yaptığı paylaşımda; “Bir sonraki hastayla ilgilenmek yerine darp raporu hazırlatmak? Hasta şikâyeti dinlemek yerine polis merkezine ifade için gitmek? Açıklanabilir yanı yok. Toplum bizimle. Adaletin takipçisiyiz. Aşağıdaki rapor, Burdur İl Sağlık Müdürlüğümüzden geldi. Yargıya, 84 Milyona sunuyorum.” dedi.

“Vekiller Hastaneye gitti”

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik Devlet Hastanesine gelerek Başhekim Nedim Ongun’dan olayla ilgili bilgi aldı ve sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Ayrıca CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’de hastaneye gelerek sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu.