Eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Kocabatmaz, hayatını kaybetti. 78 yaşındaki hayatını kaybeden Kocabatmaz, yarın devlet töreniyle toprağa verilecek. Kocabatmaz, 2002’de Devlet Bakanı olarak atanmıştı. 

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları İçin Büyük Adım Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları İçin Büyük Adım

Eski Devlet Bakanı, Prof. Dr. Mehmet Kocabatmaz, hayatını kaybetti. 1999 seçimlerinde DSP’den Denizli Milletvekili olarak seçilen Kocabatmaz, Bülent Ecevit’in kurmuş olduğu 57. Hükümet’te 10 Temmuz 2002 tarihinde Mehmet Yılmaz’ın yerine Devlet Bakanı olarak atanmıştı. 78 yaşında hayatını kaybeden Kocabatmaz’ın geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi. Kocabatmaz için ilk tören yarın TBMM’de yapılacak. Kocabatmaz, 10 Mayıs Cuma günü Denizli’de Asri Mezarlıkta yapılacak olan resmi törenle toprağa verilecek.

MEHMET KOCABATMAZ KİMDİR? 

Mehmet Kocabatmaz, 1946 yılında Tavas’ta dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezun olan Kocabatmaz, aynı üniversitenin Fizyoloji Ana Bilim Dalı’nda doktorasını tamamladı. İngilizce ve orta derecede Fransızca bilen Kocabatmaz, Fırat ve Selçuk üniversitelerinin Veteriner fakültelerinde dekan yardımcılığı, Fakülte Kurulu ve Yönetim kurulu üyelikleri, Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Meslek Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu. Mehmet Kocabatmaz, Selçuk Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Genel Kurul üyeliğinde de bulundu. Prof. Dr. Kocabatmaz, evli ve iki çocuk babasıydı.

Editör: Hatice Kübra Savaş