CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Burdur'un içme suyu ihtiyacına yönelik önemli bir gelişmeyi duyurdu. Akbulut, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ile yaptığı görüşmede, Burdur Merkez ve Bucak ilçelerinin içme suyu barajı ihtiyaçları ve içme suyu havzalarındaki kaçak kullanımın önlenmesi konularında verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti. Görüşmede ayrıca, ilçelerin tarımsal sulama ihtiyacını karşılayacak su kaynaklarının olduğu bölgelerde baraj ve gölet yapım taleplerinin iletildiği kaydedildi.

Kemer Belediye Başkanı Asan: "15 Temmuz, Tarihi Bir Kırılma Noktasıdır!" Kemer Belediye Başkanı Asan: "15 Temmuz, Tarihi Bir Kırılma Noktasıdır!"

Akbulut, 2025 yılı yatırım planına Burdur’un uzun vadeli içme suyu ihtiyacını karşılayacak Karamusa veya Akçay Barajı'nın eklenmesi sözünü aldıklarını müjdeledi. Hangi barajın daha az maliyetli olacağına karar verilerek inşa edileceğini ifade eden Akbulut, Burdur’un öncelikli ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Kaynak: BURDUR YENİ GÜN MEDYA