AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Burdur Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz dün Ankara’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya makamında ziyarette bulunarak, Burdur’da bulunan Sağlık alanlarında ki eksiklikler konusunda istişareler de bulundu.

Ziyarette Yeni devlet hastanesinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması için çalışmalara başlanılması, Camlı binanın yeniden faaliyete geçmesi için yürütülen çalışmaların hızlandırılması, Anjiyo Bölümünü güçlendirmek için Kalp-Akciğer Pompası alımı,  Açık kalp ameliyatı yapılabilen kalp merkezi ihtiyacı,  Röntgen teknisyeni sayısının arttırılması, Kalp Damar Cerrahisi alanında Doktor sayısının artırılması, Yenidoğan Uzmanı görevlendirilmesi, Hemşire sayısının artırılması, İlçelerde eksik doktor sayısı olan branşlarda takviye yapılması, Ambulans alımlarında Burdur'a daha fazla araç kazandırılması konusunda talepler iletildi.

Burdur'da Bilim Şenliği'nin Son Gününde Çok Özel Anlar Yaşandı Burdur'da Bilim Şenliği'nin Son Gününde Çok Özel Anlar Yaşandı

Konu ile açıklama yapan AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı “Burdur Milletvekillerimiz ile birlikte ziyarette bulunduğumuz Sağlık Bakanımıza Burdurumuzun acil sağlık taleplerini ilettik, taleplerimiz Sağlık Bakanımız tarafından olumlu karşılandı, misafirperverliğinden dolayı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve Bakanlık personelimize çok teşekkür ederiz.” dedi.

Kaynak: haber merkezi