DOLAR 20,6349 0.56%
EURO 22,1877 0.58%
ALTIN 1.300,160,97
BITCOIN 5731332,95%
Burdur
18°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK PARTİ İL BAŞKANI MENGİ’DEN İÇME SUYU AÇIKLAMASI: “ALTYAPI PROJELERİ BİR AN ÖNCE BAŞLAMALI”

AK PARTİ İL BAŞKANI MENGİ’DEN İÇME SUYU AÇIKLAMASI: “ALTYAPI PROJELERİ BİR AN ÖNCE BAŞLAMALI”

ABONE OL
3 Ağustos 2022 12:28
AK PARTİ İL BAŞKANI MENGİ’DEN İÇME SUYU AÇIKLAMASI: “ALTYAPI PROJELERİ BİR AN ÖNCE BAŞLAMALI”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Şehir merkezimiz uzun zamandır içme suyunun evlere ulaşımında sorun yaşamaktadır. Burdur halkımız aylardır bu en önemli sorununun çözümünü CHP’li Burdur Belediyesinden beklerken, çeşmelerden akmayan su sorunu bu sıcak yaz günlerinde vatandaşlarımız için her geçen gün çekilmez bir çile haline gelmiştir. Belediyenin asli görevi olan evlere suyun verilmesi ve bu çileden halkımızı kurtarmak zorunda olduğunu kamuoyuna bildirir, AK Parti Meclis Grubu olarak altyapı konusunda desteğe varız ve CHP’li belediye yönetimine yaptırabilmek için mücadele edeceğiz.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur şehir merkezinde yaşanan su kesintileri ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Mengi açıklamasında şunları söyledi;

“Şehir merkezimiz, uzun zamandır içme suyunun evlere ulaşımında sorun yaşamaktadır”

“Çok değerli basın mensupları ve Burdur Kamuoyu, maalesef Burdur Şehir merkezimiz uzun zamandır içme suyunun evlere ulaşımında sorun yaşamaktadır ve birçok mahallemizde evlerin 3. ve 4. katlarına su çıkmamaktadır. Burdur halkımız aylardır bu en önemli sorununun çözümünü CHP’li Burdur Belediyesinden beklerken, çeşmelerden akmayan su sorunu bu sıcak yaz günlerinde vatandaşlarımız için her geçen gün çekilmez bir çile haline gelmiştir. Aslında şehrimizin çevresindeki su kaynakları yeterlidir. Fakat asıl sorun CHP’li Burdur Belediye yönetiminin yanlış uygulamaları nedeniyle altyapı iflas etme aşamasına gelmiş ve artık geri dönüşü zor bir sürece girilmiş olmasıdır. 2014 yılında AK Partili Burdur belediye başkanımız Sebahattin Akkaya “eğer aşağı mahallelerde verilmemesi gereken aboneliklerin verilmesi durumunda ileride 3. ve 4. katlara su çıkmaz” demişti. Şimdi ne kadar haklı olduğunu günümüzde yaşayarak anlıyoruz.  Değerli basın mensupları aşağı mahallelerdeki bağ evlerine sulama suyu verilmesi ile şehirdeki su basıncının düşmesine sebep olmakta, basıncın artırıldığında ise 1998 yılında yapılan bu alt yapının kaldıramaması nedeniyle sürekli su patlakları meydana gelmektedir. Bu nedenle su basıncı eski seviyesine getirilemediği için artık 3. ve 4. katlara su çıkmamaktadır.

“ŞEBEKEDE OLMAYAN SUYA, HİDROFOR ÇÖZÜM DEĞİL”

Vatandaşlarımızın belediyeyi arayarak çözüm isteklerine ‘hidrafor taktırın’ cevabı çözüm değildir, belediyenin depolarındaki su alt yapı yetersizliğinden ve basınç düşüklüğünden evlere gelememektedir.

“AK PARTİ DÖNEMİNDE NEDEN ALTYAPI YAPILMADI?”

Soru, en son altyapı çalışmaları 1998 yılında Armağan İlci başkanın döneminde başlayıp, Nejdet İlgün zamanında büyük bir oranda tamamlanmıştı. 5 yıl sonra AK Parti belediyeciliği seçimle 2004 yılında işbaşına geldi ve 2014 yılına kadar alt yapıda bir sorun ve büyük bir kesinti yaşanmamıştır. Ama son 3 yılda basınç arttırması nedeniyle 25 yıllık alt yapıda sorunlar meydan gelmeye başladı ve artık altyapının ömrünü tamamladığını sürekli patlaklardan görülmektedir.

Çözüm; Bir an önce bütün mahallerimize suyun ulaşabileceği basınçta Yeni Alt yapının yapılmasından geçmektedir. En önemlisi ise aşağı mahallelerimiz içinde yeni bir hat ve depo yapılması elzemdir. Böylelikle %50 kaçak oranını önleyerek su kaynaklarımızı da verimli kullanacağız.

“İLLER BANKASINDA PROJELER HAZIR”

Burdur belediye meclisi geçtiğimiz yıllarda belediye başkanına yetki vererek iller bankasına altyapı projeleri hazırlatmıştı. Şu an projesi hazır olan altyapı çalışmaları bir an önce başlaması gerekmektedir.

“BELEDİYE BAŞKANI SU SORUNA BAKMAK YERİNE TARLALARDA POZ VERİYOR!”

Gördüğümüz kadarıyla mahallelerdeki su sorununu çözmek yerine, suyu az kullanın diyerek sorumluluğu vatandaşa yüklemesi ve sonrasında da belediye konusu olmayan işlerle uğraşan Burdur belediye başkanı ne yazıkki tarlalarda fotoğraf çekiniyor.

“ALTYAPI YAPILMASI İÇİN BELEDİYE MECLİS GÜNDEMİNE KONUYU TAŞIYORUZ”

Bizler AK Parti Burdur Belediye Meclis gurubu olarak desteğe hazırız ve yarın Ağustos ayı belediye meclisinde biran önce alt yapı yapılması için teklifte bulunacağız ve belediye başkanına yetki vererek gerek iller bankasından finans kaynağını kullanılması ve yine iller bankası üzerinden yapılmasını isteyeceğiz.  Kısacası Belediye Başkanımız ekim 2021’de şehrimizin su sorunu olmadığını açıklamış olsada ama şehrin alt yapı sorunu olduğunu bir türlü maalesef kabullenememiştir. Belediyenin asli görevi olan evlere suyun verilmesi ve bu çileden halkımızı kurtarmak zorunda olduğunu kamuoyuna bildirir, AK Parti Meclis Grubu olarak altyapı konusunda desteğe varız ve CHP’li belediye yönetimine yaptırabilmek için mücadele edeceğiz. Ama biliyoruz ki bu açıklamamızdan sonra yine soğan, patates ve domates ile genel siyaset yapıp Ali Cengiz oyunu ile şehrin su sorununu kulak arkası yapacaklar, bizlerde şehrimizin belediye sorunlarını çözülesiye kadar her platformda dile getireceğiz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.