Alanya Medya Zirvesi TGK Dış İlişkiler Koordinatörü ve AGF Onursal Başkanı Mevlüt Yeni'nin yanı sıra AGF'nin çeşitli görevlerinde bulunan isimler de toplantıya katıldı. Tahir Gülebak, toplantıya davet edilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, Basın İlan Kurumu'nun medya kuruluşlarının menfaatlerini ve yasa/yönetmeliklerin uygulanması konusundaki işbirliğini önemsediğini vurguladı. Gülebak, ilan ücretlerinde yapılan iyileştirmelerin medya sektörü için önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, 1 Mayıs 2024 tarihinde süresi dolacak olan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illerinde bulunan gazete ve internet haber sitelerine yönelik alınan önlemlerin süresinin 1 Ağustos 2024 tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. İnternet haber siteleriyle ilgili yapılan düzenlemelerin de önemli olduğunu belirten Gülebak, bu konuda Yönetim Kurulu'nun aldığı kararları paylaştı.

IMG-20240505-WA0038-1536x1089

Antalya Su Kesintisi: 19-20 Mayıs 2024'te Sular Ne Zaman Gelecek? ASAT Güncel Kesinti Listesi Antalya Su Kesintisi: 19-20 Mayıs 2024'te Sular Ne Zaman Gelecek? ASAT Güncel Kesinti Listesi

AGF'nin toplantısında cemiyet başkanları, Gülebak'a sektörde yaşanan sorunları iletti. İnternet yasasının uygulanmasında yaşanan zorluklar, sosyal medyanın gazetecilik üzerindeki olumsuz etkileri ve dijital medyanın gelişimine yönelik teknik gelişmelerin sektöre entegrasyonu gibi konular talep edildi.

Yaklaşık 4 saat süren toplantının ardından AGC Başkanı ve AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, toplantıya katılan Tahir Gülebak ve cemiyet başkanlarına teşekkür etti. AGC'nin ev sahipliğini yaptığı toplantıda ele alınan konuların önemine vurgu yapan Coşkun, Gazetecilik Meslek Yasası'nın çözümüne yönelik çabalarını sürdüreceklerini belirtti.

IMG-20240505-WA0036-1536x864

AGF Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde, Alanya'da AGC 2023 Medya Başarı Ödülleri Yarışması jüri değerlendirme toplantısı da yapıldı. Coşkun, jüri toplantısında değerlendirilen eserlerin sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanacağını duyurdu.

Kaynak: MERAL ÖZTÜRK